Священник Львівської архиєпархії став професором богослов’я Віденського університету

28 листопада 2019

1 жовтня 2019 року о. д-р Томас Марк Немет, священник Львівської архиєпархії УГКЦ, став професором богослов’я Східних Церков Католицького богословського факультету Віденського університету.

Томас Марк Немет народився 1974 року у Відні. У 1992–1999 роках студіював католицьке богослов’я та право у Віденському університеті, де в 2003 році здобув ступінь доктора права, а в 2004 році — доктора богослов’я. У 2013 році здобув у Віденському університеті габілітацію в галузі богослов’я та історії Східних Церков.

У 2005–2019 роках — приват-доцент історії Східних Церков та екуменічного богослов’я Католицького богословського факультету Вюрцбурзького університету, з 2009-го року — також директор Інституту Східних Церков при цьому ж університеті.

У 2014 році одержав дияконське, а в 2017 році — ієрейське рукоположення.

З 2012 року — член робочої групи щодо опрацювання партикулярного права УГКЦ, з 2019 року — співголова православно—східно-католицької діалог-групи (Orthodox-Eastern Catholic Dialogue Group).

У 2019 році опублікував книгу «Православна Церква на Буковині та Йозеф фон Чижман. За лаштунками віденської церковної політики».

Наукові зацікавлення:

• історія Східних Церков в Австро-Угорській імперії та в центрально-східній Європі
  • історія Церков і церковне право в Україні
  • розуміння поняття церковної традиції
  • Літургія та мистецтво візантійських Церков
  • богослов’я та право Східних Католицьких Церков.
За матеріалами Віденського університету та Львівської архиєпархії УГКЦ