«Свобода — це вибір між добром і більшим добром», — владика Йосафат Мощич на молодіжній екуменічній зустрічі у Чернівцях

8 листопада 2021

5 листопада 2021 року відбулась екуменічна зустріч, організована «Обнова Чернівці» у приміщенні медіа-центру «Belle Vue». Після вітального слова Голови Товариства Маргарити Чичерської та духівника отця Назарія Шпака, розпочав молитву преосвященний владика Йосафат Мощич, запрошений як спікер з з темою лекції «Відповідальність за свободу вибору».

Єпископ Чернівецький наголосив на понятті свободи як свободи від гріха: «Справжня свобода — це вибір між добром і більшим добром. Схильність до зла є предметом нашої несвободи».

Відтак архиєрей відзначив тісний зв’язок між свободою і відповідальністю, який часто гублять. «Господь створив людину на свій образ і подобу Божу, і після гріхопадіння образ залишається, тому ми є гідні і люблені Богом, але от подоба часом губиться. Тому людина є недовершена. Господь дає нам свобідну волю, проте разом з нею приходить і відповідальність», — мовив промовець.

Учасники зустрічі мали можливість ставити питання спікеру, дискутували щодо свободи вибору у стосунках, відносинах між батьками і дітьми.

Додамо, що екуменізм — це рух за співпрацю та взаєморозуміння між християнами різних конфесій. Власне ціль такої зустрічі — міжцерковне зближення, міжконфесійна толерантність, яка надихає сподіваннями поліпшити відносини і навіть відновити сопричастя тих християнських церков, які доктринально не різняться.

За матеріалами Чернівецької єпархії УГКЦ