«Сім’я — це Євангеліє, Добра новина для сучасного розгубленого людства», — Блаженніший Святослав

14 травня 2020

Сучасна пандемія дозволяє нам по-новому оцінити роль і місце сім’ї у Церкві. Ми сьогодні наново усвідомили родину, як «Домашню Церкву», в якій батько виконує функцію священника, а мати — особливої ікони Церкви, як матері, яка пригортає і чуває над життям і служить здоров’ю. Таку думку висловив Блаженніший Святослав, Отець і Глава УГКЦ у своєму відеозверненні з нагоди Міжнародного дня сім’ї.

«У цих днях уся світова спільнота звертає свою увагу, думає, молиться за сім’ю. Всесвітній день сім’ї є особливою нагодою, щоб ще раз ми відкрили для себе великий дар, який Бог Отець зробив для людини, створивши її», — зауважив Глава УГКЦ.

За його словами, з усіх видів людських спільнот, саме сім’ю особисто створив Господь. Християни проголошують сім’ю Євангелією, Доброю новиною для того, щоб допомогти людині у сучасних обставинах, в цьому бурхливому світі, бути щасливою. Щоб допомогти їй не загубитися і не зневіритися.

«Сім’я, як спільнота любові — нерозривний і плідний союз між чоловіком і жінкою в сучасних обставинах, зокрема в умовах сучасної світової пандемії справді представляється нам, як оазис порятунку людини», — сказав він.

Глава УГКЦ вважає, що чимало людей в обставинах пандемії має можливість врятуватися від цієї хвороби саме в лоні своєї родини.

«Сім’я — це особливий оазис плекання людських стосунків між людьми різних генерацій, різних поколінь. Це простір передачі досвіду від старших до молодших. Ми всі шукаємо захисту у колі своєї родини. Сім’я — спільнота любові. Вона нас сьогодні рятує і дає нам можливість віднайти зміст всього того, що ми переживаємо», — додав Отець і Глава УГКЦ.

«Спостереженням сучасного світу є те, що проблеми ізоляції висвітлили дуже велику проблему домашнього насильства. Тому сьогодні Христова Церква хоче бути поруч», — наголосив Глава УГКЦ.

«Навіть тоді, коли ми не можемо фізично зібратися разом в наших парафіях і громадах, — каже він, — дозвольте сьогодні Церкві завітати до ваших родин при помочі сучасних засобів зв’язку».

А після цього усіх закликав до спільної молитви, щоб наша родина була школою любові.

«Саме силою любові можна все здолати, перебороти і оздоровити. Лише оазис любові дає можливість пережити навіть глобальні виклики, які стоять сьогодні перед людством. Саме сила любові, яку ми можемо пережити у нашій сім’ї є сьогодні лікарством проти страху. Не боятися у сучасних обставинах можна лише тоді, коли ми відчуваємо силу солідарності, любові, взаємної підтримки у наших родинах. Нехай сім’я — плідний союз любові між чоловіком і жінкою, буде цим маяком, який дасть світло для розбурханого людства у сучасних обставинах», — переконаний Предстоятель УГКЦ.

«Щиро вітаю усі наші родини з цим днем. Щиро вітаю і молюся за наших наречених, які готуються укласти подружжя і, можливо, роздумують як це зробити в умовах карантину. Я сьогодні хочу звернутися до дівчат і хлопців, які роздумують над тим, чи вступати у подружжя. Нехай Євангеліє любові і сім’ї буде для вас закликом не боятися. Буде закликом іти вперед у людських стосунках і вчитися любити», — сказав він.

«Нехай Всемилостивий Господь благословить українську родину, що є Доброю Новиною для нашого народу, держави і для нашого суспільства», — на завершення побажав Блаженнніший Святослав.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ