Президент УКУ вручив Михайлові Яримовичу відзнаку доктора Honoris Causa

12 жовтня 2021

Архиєпископ Філадельфійський, президент УКУ владика Борис Ґудзяк вручив відзнаку почесного доктора Honoris Causa Українського католицького університету Михайлові Яримовичу, винахідникові в галузі літально-космічних дослідів у США, дійсному членові Наукового товариства імені Шевченка, почесному членові Товариства українських інженерів у Америці.

Президент УКУ вручив Михайлові Яримовичу відзнаку доктора Honoris Causa

Вручення відбулося 10 жовтня після Архиєрейського Богослужіння в катедрі Непорочного Зачаття у Філадельфії. На церемонії вручення також були: проректор УКУ Мирослав Маринович, родина доктора, група львівських жертводавців, які приїхали на благодійний фольк-баль «Перелаз», а також парафіяни храму.

Нагадаємо, що про вручення звання почесного доктора Михайлові Яримовичу офіційно оголосили у вересні цього року, під час святкування Днів УКУ, де він прочитав лекцію про своє бачення еволюції людини.

Тоді про численні досягнення винахідника у ляудації розповів декан Факультету прикладних наук УКУ Ярослав Притула. Він зазначив, що, збираючи інформацію про Михайла Яримовича, не переставав дивуватися його енергії, завзятості та любові до науки й технологій.

«Як багато людина може зробити, ставлячи собі високі, у цьому випадку направду можна сказати, космічні цілі, крок за кроком реалізуючи їх. Впевнений, що доктор Михайло Яримович має стати прикладом для наших студентів у тому, як поєднувати знання та силу технологій з любов’ю до рідного краю та з вірою в Бога, як можна творити зміни світового масштабу. Хочу щиро подякувати докторові Яримовичу від усього людства за приклад служіння, з плодів якого ми щоденно користаємо! А ще більше я хочу порадіти за нашу спільноту Українського католицького університету, частиною якої, тепер уже в якості почесного доктора, стає Михайло Яримович», — сказав Ярослав Притула.

Довідка

Михайло Яримович — винахідник в галузі літально-космічних дослідів у США, дійсний член Наукового товариства імені Шевченка, почесний член Товариства українських інженерів в Америці. Розпочав свою діяльність у космічній галузі: випробування ракетних головок і управління космічними апаратами для компанії AVCO, пізніше у NASA займався проєктуванням перших провідних систем Apollo.

Згодом почав працювати у Міністерстві оборони США, де брав участь у розробках нових космічних проєктів — «Space Shuttle і GPS». У 1970-му обіймав посаду директора Дорадчої групи аерокосмічних дослідів та розвитку при НАТО в Парижі, згодом він став головним науковцем Повітряних сил США у Вашингтоні. У 1977 році Михайло Яримович став віцепрезидентом з питань космічної та оборонної інженерії протиракетних носіїв у компанії «Rockwell International». Свою технічну кар’єру закінчив у 1998 році у фірмі «Boeing» як віцепрезидент з міжнародних технологій.

Михайло Яримович також є автором численних праць з аеродинаміки і космічної технології та їхнього практичного застосування. За плідну наукову та організаційну діяльність науковець був неодноразово пошанований американськими урядовими установами, міжнародними організаціями й інституціями аерокосмічного напряму. У 1973 р. був відзначений найвищою нагородою за особливі заслуги на цивільній службі при повітряних військах США.

Фото: Галина Василиця
За матеріалами Українського католицького університету