Пресконференція у соборі Святого Патріка перед засіданням ООН: Світ повинен перестати ігнорувати «чисте зло» з Росії
Перед тим, як Посол України в ООН взяв участь у голосуванні 24 березня задля забезпечення більшої підтримки Україні, він став за трибуну в соборі Святого Патріка на Манхеттені і закликав міжнародну організацію вжити швидких заходів проти Росії, посилаючись на десятиліття злочинів у всьому світі, які залишилися безкарними. У цьому заході також взяв участь архиєпископ і митрополит Філедальфійський, Голова Відділу зовнішніх зв’язків УГКЦ владика Борис Ґудзяк.
«Можливо, у вас дуже гарна міцна споруда, в яку вторгається отруйна цвіль, і це саме те, що сталося з Організацією Об’єднаних Націй», — сказав журналістам Сергій Кислиця. «Якщо ви не дбаєте про форму, якщо ви не видаляєте гнилизну, якщо ви просто наносите свіжу фарбу на гниль, вона з’їдає структуру, незалежно від того, як часто ви наносите туди свіжу фарбу». Про це повідомляє інтернет-видання «Crux».
«Це саме те, що сталося. Протягом тридцяти років з моменту розпаду Радянського Союзу ми закриваємо очі на багато випадків чистого зла, які вчинила Російська Федерація», — продовжив він. «Ми наносимо свіжу фарбу на зло. Це те саме, що хтось грішний відвідує церковні служби, але не кається, і тому я закликаю Організацію Об’єднаних Націй припинити наносити свіжу фарбу на стіни».
Зокрема, Кислиця відзначив дії Російської Федерації в Молдові, Сирії, Грузії та Центральноафриканській Республіці.
Доповідь Посла Сергія Кислиці прозвучала на пресконференції разом із кардиналом Тімоті Доланом з Нью-Йорка, митрополитом Борисом Ґудзяком з Української католицької архиєпархії Філадельфії, архиєпископом Габріеле Каччією, Постійним спостерігачем Ватикану при ООН, і монс. Пітером Ваккарі, Президентом Католицької асоціації благополуччя Близького Сходу (CNEWA).
Сергій Кислиця та католицькі лідери висловили свої погляди на ситуацію в Україні через місяць після повномасштабного вторгнення, а також говорили про необхідність молитви, допомоги та правдивої інформації.
Посол України при ООН Сергій Кислиця пішов із собору до штаб-квартири ООН одразу після своїх коментарів, у яких він представив резолюцію ООН, яка була прийнята пізніше того ж дня, як важливу з огляду на жахливі обставини, які досі стикаються з багатьма українцями вдома. Резолюція, за яку проголосували 140 із 193 держав-членів, вимагає цивільного захисту та гуманітарного доступу в Україну. Далі він критикує Росію за створення «жахливої» гуманітарної ситуації своїм вторгненням.
Президент Джо Байден 24 березня також пообіцяв виділити 1 мільярд доларів на гуманітарну допомогу Україні і що США приймуть до 100 000 українських біженців.
Митрополит Борис Ґудзяк, який раніше говорив про необхідність для уряду США створити план прийому українських біженців, назвав цей крок «важливим кроком». За даними Управління Верховного комісара ООН у справах біженців, станом на 24 березня кількість українських біженців становила вже понад 3,6 мільйона.
«Це початок, але дуже важливо, що бажання американського народу приймати біженців стане можливим завдяки певному законодавству та певній політиці», — сказав Борис Ґудзяк, додавши, що «важливо усвідомлювати, що 90 відсотків цих біженців — це жінки та діти».
«Насправді не існує жодного елементарного страху, і тому цей процес слід спростити», — сказав український митрополит.
Водночас Сергій Кислиця зазначив, що країни повинні готуватися до більшого ризику торгівлі людьми, коли вони приймають українських біженців.
«Це не теоретично. Ми не говоримо про можливість», — сказав Кислиця. «Ми говоримо про три мільйони біженців, розкиданих по Європі та об’єднаних країнах світу. Вони дуже вразливі. Тому це не повинно бути передумовою чи науковою дискусією. Це має бути частиною планування кожного окремого уряду, де перебувають біженці».
Кардинал Габріеле Каччіа перед тим, як відправитися на засідання ООН, назвав вторгнення в Україну «поразкою нашого загального людства». Архиєпископ повторив пропозицію Ватикану виступити посередником у перемовинах між Україною та Росією, але визнав, що найважливішою метою є припинення війни та відведення зброї.
«Тоді подбайте про людей, а вже потім розпочніть говорити про можливі рішення», — сказав Каччіа.
Архиєпископ Каччіа розповів про посвяту Росії та України Непорочному Серцю Марії, яке відбудеться сьогодні, сказавши, що «ми віримо, що Бог може змінити серця і може закласти зерно братерства, яке приваблює найкращу частину з усіх нас». Єпископи та священики по всьому світу приєднаються до Папи Франциска в цьому Акті посвяти.
Лідери також розповіли про те, як вторгнення в Україну активізувало світ.
«Мені 72 роки, і я ніколи не пам’ятаю, щоб світ був таким єдиним, як зараз; об’єдналися з народом України та об’єдналися проти російського звірства на чолі з Путіним», — сказав Тімоті Долан, пізніше заявивши, що другий збірний кошик для України на архиєпархіальних месах зібрав 300 000 доларів і «це продовжує зростати».
Архиєпископ Тімоті Долан додав, що розмовляв з Верховним лицарем Лицарів Колумба Патріком Келлі, який сказав йому, що вони отримали 2 мільйони доларів у вигляді пожертв. Ваккарі також додав, що Католицька асоціація благополуччя Близького Сходу виділила близько 1 064 000 доларів США на негайну допомогу українським сім’ям.
Митрополит Борис Ґудзяк, який підрахував, що для України було зібрано 50 мільйонів доларів між усіма єпархіями та організаціями, які здійснюють свій внесок, назвав те, що відбувається, «моментом трансформації для світу», центром якого є Україна.
«Є велика трагедія, але і є велика перемога», — сказав митрополит Ґудзяк. «Європа єдина. Північноатлантичні відносини отримали нову мету. Люди починають вірити».
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ