Працівники Патріаршої курії провели День духовної віднови

14 січня 2022

Перший у 2022 році День духовної віднови працівники структур Патріаршої курії УГКЦ у Києві та Львові проведи 12 січня у Княжичах та у Страдчі. Реколекційні науки виголосили о. Іван Сохан та о. Іван Колтун.

Працівники Патріаршої курії провели День духовної віднови

Близько 30 працівників київського сегменту Патріаршої курії у межах Дня духовної віднови, що пройшов у Київській Трьохсвятительській духовній семінарії, роздумували над темою синівства і сирітства людини стосовно Бога. Реколектант о. Іван Сохан, поділившись власним досвідом, наголосив на необхідності усвідомити Божу любов і батьківство Бога щодо людини і застеріг від намагання заслужити собі Господню любов. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Духовні науки супроводжувалися співом колядок, а кульмінацією реколекційного дня стала Божественна Літургія в храмі семінарії, перед якою працівники курії мали змогу приступили до Сповіді.

Понад 30 працівників львівського сегменту Патріаршої курії УГКЦ провели День духовної віднови у Страдчі. Розпочався він із Божественної Літургії у храмі Успіння Пресвятої Богородиці. Учасники реколекцій мали можливість відвідати печерний монастир XI-XII ст., у якому за переданням відбулося об’явлення Богородиці Нерушимої Стіни та проживали монахи, які прибули на ці землі з Києво-Печерської лаври. Біля кам’яного престолу працівники курії помолилися Молебень до Пресвятої Богородиці.

У реколекційних науках о. Іван Колтун допоміг працівникам курії пригадати, що означає на практиці йти за Христом. На його переконання, це насамперед зректися себе, свого комфорту, власних переконань, своєї всемогутності і впустити Божу дію у своє життя.

Реколектант запевнив працівників курії, що не варто боятися страждань, які трапляються в житті людини, бо «це особлива нагода для переживання зустрічі з Богом і добрий тест, щоб перевірити, наскільки людина дозволяє Господеві діяти в житті». На його переконання, кожна людина перебуває на своєму місці, випадковостей у житті не буває, оскільки ми народжуємося, а на нашому місці дуже легко міг бути хтось інший. Це свідчить, що Бог перший нас обирає і прагне зустрічі.

Отець Іван Колтун також розповів чимало цікавих історій з досвіду душпастирського служіння у Страдчі, ознайомив з історією цього відпустового місця, а також побажав тримати відкрите серце до Бога і не заступати своєю особою Ісуса Христа. Завершилися дні духовної віднови гучною колядою.

Варто зазначити, що дні духовної віднови для працівників структур Патріаршої курії УГКЦ у Києві та Львові організовуються регулярно задля духовного «перезавантаження» та плекання відчуття приналежності до однієї патріаршої родини.