«Постійна та безперервна у віковому сенсі катехизація дітей, молоді, дорослих і літніх осіб — необхідна якість живої парафії», — Синод Єпископів УГКЦ
Навчання і передавання віри (катехизація) — це не лише підготовка дітей до першої Святої Сповіді та урочистого Святого Причастя, а постійне і безперервне зростання у вірі всіх вірних Христової Церкви — дітей, молоді, дорослих.
З таким закликом Синод Єпископів Української Греко-Католицької Церкви звернувся у своєму Посланні «Боже Слово і катехизація» до духовенства, монашества та мирян.
«Читаючи Боже Слово, роздумуючи над ним і молячись ним, ми зустрічаємо Христа, пізнаємо і приймаємо Його. Саме це і є завданням катехитичного служіння — не тільки привести людину до зустрічі з Ісусом Христом, а досягти того, щоб вона, пізнавши Його, повірила в Нього, жила в єдності з Ним», — ідеться у документі.
Автори підкреслюють, що бути учнем Христовим — це завдання всього нашого життя. «Cучасна людина також потребує такого супроводу віри протягом усієї своєї земної мандрівки за Христом. Церква здійснює цей супровід у різний спосіб, зокрема й за допомогою катехитичного служіння», — зазначають єпископи. «Метою катехизації — основного діяння Церкви — є навчати й виховувати у вірі християнина та провадити його до сопричастя з Ісусом Христом та церковною спільнотою», — додають владики Синоду Єпископів УГКЦ, цитуючи Катехизм УГКЦ «Христос — наша Пасха».
Вони переконані, що за християнське виховання своїх вірних відповідає вся Церква: «Хочемо висловити визнання і вдячність священикам, богопосвяченим особам, катехитам, батькам — усім, хто щиро присвячує себе проголошенню Божого Слова та бере участь у навчанні і передаванні святої віри».
Додамо, що Святіший Отець Франциск у своєму Апостольському повчанні «Радість Євангелія» підкреслює нерозривний зв’язок між Божим Словом та навчанням і передаванням віри, тобто катехизацією.
Фото: Київська Трьохсвятительська духовна семінарія Департамент інформації УГКЦ