Послання Синоду Єпископів УГКЦ до духовенства і мирян УГКЦ в Латинській Америці 2011 року
ПАСТИРСЬКЕ ПОСЛАННЯ
Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви
до духовенства і мирян УГКЦ в Латинській Америці
Преосвященним Владикам,
всечесному духовенству,
преподобним братам і сестрам спільнот богопосвяченого життя,
улюбленим у Христі мирянам нашої Церкви у Латинській Америці
Мир вам у Христі, Господі нашому!
За велінням Господнім та відповідно до рішення Священного Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви, цього року, у вересні, прибудемо до вас для проведення Патріаршого Собору, а відтак чергової сесії Синоду. Вперше в історії ці важливі події життя нашої Церкви відбуватимуться в Латинській Америці — в м. Прудентополі та Куритибі (Бразилія).
Патріарший Собор, як загальноцерковне зібрання єпископів, священиків, богопосвячених осіб та мирян, в центрі своєї уваги поставить особливе покликання до служіння у Христовій Церкві: покликання до богопосвяченого життя. Не випадково наш Собор відбуватиметься саме в Бразилії. Цим ми хочемо скласти щиру подяку та визнання невтомній місійній праці ченців Василіанського чину та Салезіан святого Івана Боско, сестрам Згромадження служебниць Пречистої Діви Марії, яке святкує 100-літній ювілей свого служіння у Бразилії, та сестрам Чину святого Василія Великого, а також членам інших спільнот богопосвяченого життя.
З особливою вдячністю хочемо згадати героїчних місіонерів зі світського духовенства, яких подарували Перемишльська та Станіславівська єпархії і які працювали в Аргентині: отців Сенишина та Вапровича. Ця подія дасть також можливість представникам усіх наших єпархій та екзархатів краще пізнати й відкрити для себе нашу Церкву в Бразилії, Аргентині та Парагваї, скріпитися у вірі та єдності з нашими братами та сестрами з України та поселень.
Єпископи нашої Церкви, які прибудуть на засідання Синоду, зможуть відвідати різні українські парафії та монастирі, промовити до вас Слово Боже, перейнятися вашими потребами та застановитися над тими викликами, які ставить перед нашою Церквою сучасна культура. До цього закликає нас апостол Павло, коли навчає: «Носіть тягарі один одного, і так виконаєте закон Христа» (Гал. 6, 2). Цей наш візит є виявом нашої уваги та пошани до вас, висловом нашої вдячності за те, що ви свято зберігаєте скарб віри, яку ваші батьки привезли на цей континент, та відважно плекаєте наші церковні звичаї, вірно тримаючись своєї Матері-Церкви. Висловлюємо також щиру вдячність всім громадським і культурним організаціям українців у країнах Латинської Америки за багатолітню працю над збереження української мови та національної ідентичності. Наші зустрічі будуть знаком нашої підтримки всіх вас та новим імпульсом для дальшої праці.
Цим листом прагнемо щиро привітати насамперед владик, духовенство, монашество та всіх мирян Української католицької єпархії Святого Івана Хрестителя в Бразилії. З великою повагою згадуємо блаженної пам’яті Владику Йосифа Романа (Мартинця), святого душпастиря, першого українського єпископа у Бразилії, який своїм праведним життям та ревним служінням заклав підвалини вашої єпархії. Особливо вітаємо Преосвященного Владику Єфрема (Кривого), єпископа-емерита цієї єпархії, котрий невтомним місіонерським служіння збудував нашу єпархію в цій країні, зібрав у «розсіянні сущих», а навіть скерував своє духовенство і монашество для праці в Україні та інших єпархіях нашої Церкви у всьому світі. Складаємо щирі вітання Преосвященному Владиці Володимирові (Ковбичу), українському єпархові Бразилії, та його помічникові Преосвященному Владиці Миронові (Мазуру). Дякуємо за вашу готовність прийняти нас та за всю працю для належної підготовки і проведення Собору в Прудентополі та Синоду в Куритибі.
Великі вітання скеровуємо рівно ж до улюбленої Української католицької єпархії Святої Покрови в Аргентині. Цей рік є для вас ювілейним, оскільки святкуєте 50-ліття приїзду до Аргентини першого українського єпископа — Преосвященного Владики Андрія (Сапеляка). Сьогодні особливо згадуємо про нього, оскільки Владика Андрій цього року відзначає золотий ювілей свого єпископства як місіонер в Україні, та висловлюємо йому нашу вдячність і визнання. Вітаємо також Преосвященного Владику Михаїла (Микицея), помічника та спадкоємця Владики Андрія, як також новойменованого Апостольского адміністратора єпархії — Преосвященного Владику Даниїла Козлінського. Численні миряни нашої Церкви, розпорошені по розлогих просторах Аргентини, та наше духовенство і монашество потребують вашої батьківської уваги та опіки.
Прагнемо допомогти вам у здійсненні пастирського служіння та своїм візитом відновити життєдайні зв’язки між матірною Церквою та нашою єпархією в Аргентині. Свідченням відновлення такої єдності є прибуття на служіння до вас молодого духовенства з України, яке, сподіваємося, допоможе вам відповісти на непрості душпастирські виклики сьогодення.
Сердечні вітання скеровуємо до наших вірних в Парагваї. У цьому листі бажаємо висловити глибоку вдячність за віддану і ревну працю всечеснішому отцю Володимиру Філіпову — сьогодні єдиному українському священику в цій країні. Запевняємо вас, отче, у нашій повсякчасній увазі та підтримці. Просимо всемилостивого Господа, щоби послав ще багатьох українських священиків для служіння у Божому винограднику на родючій парагвайській землі та увінчав вашу працю створенням відповідної церковної структури для наших вірних у цій країні. Цінуємо працю Катехиток Ісусового Серця та всіх тих, хто плекає українську національну та церковну свідомість у цій державі.
Шлемо щирий привіт всім нашим вірним, які проживають в Уругваї, Чилі, Венесуелі та інших країнах Латинської Америки, де сьогодні наша Церква ще не має своїх душпастирських осередків та відповідних структур. Прагнемо запевнити вас, що ваша мати, Українська Церква, пам’ятає про вас, шукає контакту з вами, молиться за вас і прагне вам послужити. Нехай цей наш візит буде могутнім закликом до всіх вас плекати християнську віру своїх батьків та гуртуватися довкола своєї Церкви!
Надсилаючи вам цей архипастирський привіт, хочемо уклінно просити вас про молитву до Святого Духа за успіх нашого Синоду та Собору. Темою застанови синодальних отців буде бачення розвитку нашої Церкви на наступне десятиліття. Важливо, щоби над майбутнім нашої церковної спільноти роздумували, за нього молилися та над ним працювали не лише єпископи, а й все духовенство, монашество та миряни. Адже йдеться про наше спільне майбутнє: майбутнє нашої Церкви як в країнах Латинської Америки, так і в Україні й у всьому світі. Благаймо Господа, щоби Він у своєму Провидінні вказав нам дорогу до святості як об’єднаному в Христі Божому людові.
Благословення Господнє на вас!
Від імені Синоду Єпископів
Української Греко-Католицької Церкви
† СВЯТОСЛАВ
Дано в Києві,
при Патріаршому соборі Воскресіння Христового,
6 липня 2011 року Божого