Понад чотириста тисяч молільників взяли участь у молитовному чуванні УГКЦ за мир
Середа, 26 січня 2022 року, з ініціативи Папи Франциска, стала Всесвітнім днем молитви за мир в Україні та світі. Святіший Отець проголосив його після недільної молитви «Ангел Господній». Моління за мир відбулося у різних країнах, на всіх континентах і за участю всієї Католицької Церкви. В УГКЦ цього дня пройшло цілоденне молитовне чування, у якому взяли участь митрополії УГКЦ з усього світу. Молитовний онлайн-марафон тривав на «Живому телебаченні» впродовж 12 годин — з 9:00 до 21:00. Загалом у ньому взяли участь понад чотириста тисяч вірян.
Після проголошення Папою Франциском Дня молитви за мир Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав звернувся до вірних із запрошенням долучитися до цього молитовного чування — духовної сторожі за мир в Україні: «Всесвітня молитва — це момент особливої духовної сторожі, на яку кличе нас сьогодні Папа Франциск, наступник апостола Петра наших часів. Закликаю всіх дітей нашої Церкви долучатися до молитовної духовної сторожі. Хоч би де ви були: вдома чи в транспорті, у дорозі на роботу чи на роботі, у школі чи університеті — прошу вас молитися за мир в Україні. Моліться особисто, а також долучайтеся до молитви спільноти Церкви у своїх парафіях, катедральних храмах, монастирях. Нехай Господь Бог вислухає наші молитви! Нехай прийме нашу молитву! Нехай разом із постом і покутою вона буде сильнішою за будь-яку сучасну зброю! Нехай Господь Бог збереже мир в Україні і в усьому світі! Нехай наша особиста і спільна молитва цього дня лунає в усьому світі за мир в Україні!» Про це інформує Департамент інформації УГКЦ.
День молитви за мир в Україні розпочався з Архиєрейської Божественної Літургії в Патріаршому соборі Воскресіння Христового в Києві та Папської аудієнції у Ватикані, під час якої Папа Франциск особисто молився за мир в Україні.
Богослужіння транслювалися у прямому ефірі з храмів УГКЦ в Україні — з Києва, Львова, Івано-Франківська, Марійського духовного центру «Зарваниця», і у світі — з Мельбурна, Парижа, Риму, Лондона, Перемишля, Філадельфії та Вінніпегу. Транслювалася також молитва військових і капеланів з храму Пророка Іллі у Краматорську та молитовний чин до Пресвятої Богородиці з катедрального храму Пресвятої Трійці у Дрогобичі.
У молитовному чуванні взяли участь духовенство і миряни, а також студенти та викладачі католицьких університетів, академій та семінарій.
У своїх зверненнях Україну підтримали католицькі єпископи всієї Європи загалом та Італії, Польщі й України зокрема, а також Америки, зокрема США, Канади і Бразилії.
Молебні за участю римо-католицьких єпископів відбулися в храмах Києва та Лондона. У Києві в костелі Святого Олександра молитву за мир очолив Апостольський нунцій в Україні архиєпископ Вісвальдас Кульбокас. У Молебні до новомучеників УГКЦ в українській катедрі Пресвятої родини у Лондоні, який очолили владики Кен Новаківський та Борис Ґудзяк, взяли участь ієрархи Римо-Католицької Церкви у Великій Британії: кардинал Вінсент Ніколс, архиєпископ Вестмінстерський і президент Єпископської конференції Англії та Уельсу, разом з католицькими єпископами Лондона та Апостольський нунцій у Великій Британії архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.
Коментуючи свою участь у молитві, кардинал Вінсент Ніколс зазначив, що він із братами-єпископами з Лондона став «частиною пов’язаної молитви, ланцюга молитов у всьому світі, і важливо підтримувати це». За його словами, ситуація довкола України є дуже крихкою. І щоденні зусилля, скеровані на забезпечення того, щоб ситуація не переросла у збройний конфлікт, тривають:
«Перспектива війни — це перспектива, яка ламає саму основу та реальність і надії людської сім’ї, створеної на образ і подобу Божу, що має бути однією родиною, призначеною для небесного миру. Тому ми молимося, щоб дуже складна ситуація не переросла у збройний конфлікт».
У зверненнях владик УГКЦ з нагоди Дня молитви за мир в Україні та світі, окрім слів про силу віри і молитви, звучало твердження про те, що війна в Україні може стати початком масштабнішого воєнного протистояння, як це було у Першій і Другій світових війнах. Увага світу знову привернута до України, над якою нависла загроза повномасштабного вторгнення.
12-годинний молитовний онлайн-марафон Української Греко-Католицької Церкви на каналах «Живого телебачення» у фейсбуку та ютубі з прямими включеннями богослужінь з усього світу провели вперше. Кожної миті протягом дня за мир в Україні молилося щонайменше 10 000 осіб, а у вже традиційній молитві на вервиці, яку о 20:00 провів Блаженніший Святослав зі своєї резиденції в Києві, наживо єдналося 35 000 молільників. Загалом у молитовному чуванні УГКЦ за мир в Україні онлайн взяли участь понад 400 000 осіб.
На завершення молитовного дня за мир в Україні і світі Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав подякував усім за участь у молитві і, зокрема, Папі Франциску за те, що він зрозумів, яка важка ситуація зараз в Україні і закликав увесь світ духовно підтримати Україну і український народ.
«Папа Франциск не просто закликав, а був учасником цієї молитви. Він особисто молився „Отче наш“ і просив усіх багато разів на день промовляти цю молитву», — сказав Блаженніший Святослав, розпочинаючи молитву на вервиці на завершення цього дня. За його словами, УГКЦ, відповідаючи на заклик Папи Франциска, огорнула молитвою український народ, своїх дітей, які переживають хвилі непевності, розгубленості. Глава Церкви назвав цю подію безпрецедентною в духовному житті нашої Церкви.
«Як Мати-Церква, ми огорнули молитвою весь український народ, усіх дітей нашої Церкви на всій земній кулі. І хочемо тепер передати це наше дорогоцінне улюблене Богом дитя — нашу Церкву, наш народ, у Божі руки», — сказав Предстоятель УГКЦ.
Він подякував представникам інших Церков і релігійних конфесій, які долучилися до цієї молитви в різних містах і храмах світу: «Ми віримо, що Господь Бог вислухає цю молитву. Ми якось відчуваємо, що на наших очах здійснюються слова, які сказав Христос своїм учням: коли ви молитеся, то вірте, що отримаєте те, про що просите. І буде вам!».
Блаженніший Святослав наголосив, що хоча добігло до кінця цілоденне молитовне чування УГКЦ, але день молитви, посту і покаяння за мир в Україні не закінчується. Глава Церкви пригадав усім вірним обов’язок щодня о 20:00 за київським часом не забувати молитися за Україну, про що йдеться у Заклику Архиєрейського Синоду УГКЦ в Україні до молитви в час лихоліття.
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ