«Покликані, щоб творити добро» — соціальне служіння в парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у Городку

12 листопада 2021

14 листопада 2021 року Українська Греко-Католицька Церква разом із усією Вселенською Церквою вчергове долучається до відзначення Дня убогого. З цього приводу Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час Божественної Літургії у неділю, 7 листопада, пригадав усім вірним про продовження безстрокової акції «Нагодуй голодного», започаткованої Синодом Єпископів УГКЦ минулого року. Як на цю ініціативу відреагувала парафія Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Городку? Читайте далі.

Щодня християни можуть змінювати наш світ на краще, якщо робитимуть діла милосердя безкорисливо допомагаючи тим, хто потребує любові, тепла та підтримки. Глибоко усвідомлють ці істини в парафії Благовіщення Пресвятої Богородиці у м. Городку, парохом якої є о. Михайло Греділь, де активно розвивається соціальне служіння. Парафіяни, а особливо учасники молодіжної спільноти «Апостольська Чота», під керівництвом о. Михайла та його дружини Уляни, стараються різними способами допомагати бідним людям та тим, які перебувають у складних життєвих обставинах.

Ще кілька років тому, парафіяни започаткували акцію «Корзина добра». У кількох крамницях м. Городка, власники яких люб’язно погодилися розмістити у своїх закладах кошички, в яких усі небайдужі можуть залишити куплені продукти та засоби особистої гігієни, канцтовари. Варто зазначити, що городківчани не залишаються осторонь потреб нужденних, а тому активно сприяють заповненню корзин, намагаючись надати допомогу у вигляді речей першої необхідності. А учасники «Апостольської Чоти» щомісяця відвідують з пакунками у вигляді продуктово-побутових наборів одиноких літніх людей та діток з малозабезпечених сімей.

А з 2020 року, парафіяни храму Благовіщення Пресвятої Богородиці долучилися до безстрокової благодійної акції «Нагодуй бідного», яку проголосив Блаженніший Святослав, метою якої є допомога продуктами харчування сім’ям та людям, які опинилися у скрутних життєвих обставинах. При парафії є організований банк харчів, куди парафіяни можуть приносити величезну кількість продуктів, а також скласти фінансові пожертви для допомоги потребуючим людям, а молодь сортує продукти у пакети та відвозить у сім’ї, якими опікується парафія, а також самотнім літнім людям на території Городоцької ОТГ.

Також за підтримки місцевої влади та «Карітасу» Стрийської єпархії при парафії організовано соціальний відділ, куди всі охочі можуть приносити новий та вживаний одяг та взуття, а парафія на постійній основі забезпечує потребуючих, а особливо діток дошкільного та підліткового віку, котрі опинилися у скрутних життєвих обставинах, усіма необхідним речами. Окрім цього щорічно проводяться благодійні акції «Великодній кошик», «Допоможемо зібрати дітей до школи» та акція напередодні дня Святого Миколая.

Варто зазначити, що городківчани не залишаються осторонь потреб нужденних, а тому активно сприяють заповненню корзин, намагаючись надати допомогу у вигляді речей першої необхідності. Однак, за словами самих організаторів, головна мета їх служіння полягає не лише у наданні матеріальної допомоги, але насамперед у тому, щоб дарувати самотнім людям та потребуючим дітям тепла свого серця і радості спілкування.

За матеріалами Стрийської єпархії УГКЦ