Побачив світ український переклад книги Папи Франциска «Без Нього не можемо зробити нічого»

18 березня 2021

Днями з’явився український переклад книги Папи Франциска «Без Нього не можемо зробити нічого. Бути місіонером сьогодні у світі».

Це книга-інтерв’ю італійського журналіста інформагентства «Fides» Джанні Валенте з Папою Франциском про місійність Церкви і сучасного місіонера. Переклад здійснив Пасторально-міграційний відділ Патріаршої Курії УГКЦ.

Зміст книги: Проголошення Ісуса вимагає виходу

На початку Святіший Отець говорить, що проголошування Ісуса та Його Євангеліє повсякчас включає вихід, вимагає вирушити в дорогу. «Я вступив до Товариства Ісуса через те, що на мене вплинуло їх місіонерське покликання, їх вийти поза кордони. Тоді я не міг поїхати в Японію, але я завжди відчував, що проголошення Ісуса і Його Євангелія завжди передбачає у собі певний вихід, щоб розпочати мандрівку. Коли я ще був провінційним настоятелем єзуїтів у Аргентині, я підтримав поширення малих „місійних станиць“ по цілій країні», — зазначив Папа.

У книзі наголошується, що «Церква, що виходить назовні» не є якимось модерним висловом. Це заповідь Ісуса, який у Євангелії від Марка закликає своїх учнів йти по всьому світу і проповідувати Добру Новину. «Церква або виходить поза свої межі, або такою не є. Або є в проповідуванні, або не є Церквою. Коли Церква не виходить поза свої межі, вона псується і спотворюється, стає вже іншою», — підкреслює Отець.

Зміст книги: Проголошення Ісуса як новий запал

Він розповів, що священники в Аргентині йшли туди, де була потреба, де не було душпастирів. «Коли я вже став єпископом, я бачив священників, які перебували у кризі. І вони бачили як можливість зберегти власне священство в тому випадку, коли йшли далеко, у місійні станиці, і реалізовували його. Інші йшли туди, тому що відчували поклик Господа. Вони, можливо, думали, що йдуть туди, щоби принести Христа, але натомість, вони були тими, яких у тих місцях Христос знову полонив і оздоровлював», — зазначив Папа.

Зміст книги: діла милосердя є вже проголошенням Ісуса

Коментуючи зв’язок місіонерського і соціального служіння, Папа Франциск зауважив, що справи милосердя вже є проголошенням і місією. «Все залежить від любові, що рухає серцем тих, хто робить справи. Коли місіонер допомагає викопати колодязь десь у Мозамбіку, тому що зрозумів, що це послужить тим, кого він христить і кому проповідує Євангеліє, тоді чи є доцільно казати, що ця справа є відділена від проголошення Євангелія? Місія можлива, згідно з вченням Христа, також і в тих справах, коли будуються футбольні поля для дітей на околицях Буенос-Айреса. Одна сестра, що працює у лікарні, можливо навіть серед не християн, проголошує Євангелія через милосердя, з яким опікується хворими, і в такий спосіб виражає свою любов до Ісуса і любов Ісуса до хворих», — поділився Святіший Отець.

Ознайомитися з повним текстом книги Папи можна за посиланням.

Про презентацію українського перекладу буде повідомлено додатково.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ