Під звуки сирен: брати з Тезе молилися зі студентами УКУ

5 травня 2022

До Львова приїхали брати з міжнародної християнської спільноти Тезе, аби висловити українцям свою підтримку. 4 травня у храмі святої Софії-Премудрості Божої в УКУ вони молилися разом зі студентами та львів’янами.

Під звуки сирен: брати з Тезе молилися зі студентами УКУ

У час війни своїм візитом брати з Тезе хотіли виразити свою солідарність з усіма українцями, які страждають, та підбадьорити людей, які допомагають тим, хто змушений був покинути свій дім. Із Франції до УКУ приїхало троє братів. Під час молитви вони поділились, що очікували побачити тут пригнічених війною людей, натомість були вражені мужністю українців, стійкістю та силою духу. До Львова брати в’їжджали в час повітряної тривоги, якраз, тоді, коли росія обстріляла місто крилатими ракетами увечері 3 травня. Про це зазначає пресслужба Українського католицького університету.

Молитва у дусі Тезе в УКУМолитва у дусі Тезе в УКУ

Під час молитви в УКУ брат Бенуа поділився: «Дуже чітко склались мої думки, коли увімкнулась сирена, ми не знали що станеться. У цей момент я чітко зрозумів, що не так важливо, яке повідомлення ми хочемо донести до українців. Бо саме ви, українці ― є тим важливим повідомленням для нас. Тому що ви стоїте, ви сильні. Ми захоплюємось вашою силою та мужністю. Надзвичайно зворушливо бути з вами в цей час війни, війни, якої ніхто з нас не очікував. З моменту повномасштабного вторгнення росії на територію України ми з вами є дуже близькими і хочемо висловити свою дружбу та підтримку цим візитом», ― зазначив брат Бенуа у храмі Святої Софії — Премудрості Божої.

Отець Юрій Козловський, магістр Колегіуму УКУ розповів, що молитву в дусі Тезе в межах формаційної програми в Українському католицькому університеті практикують давно. Саме ця молитва часто надихає, згуртовує студентів і є популярною серед молоді: «Візит братів Тезе до УКУ є дуже цінним для нас, а їхня молитовна підтримка вкрай важлива, особливо зараз», ― каже о. Юрій.

Церква св. Климента в УКУ на час війни служить укриттямЦерква св. Климента в УКУ на час війни служить укриттям

В УКУ перші акорди спільної молитви в дусі Тезе з братами з Франції розпочалась під повітряну тривогу. «Але ніхто з присутніх не запанікував. Всі дружньо перебрались в нижній храм, який також служить в часі війни укриттям, і в безпеці та спокої продовжили молитву», ― поділився о. Юрій Козловський. Ця згуртованість, спокій і відданість молитві до глибини душі вразила братів.

У час війни своїм візитом брати з Тезе хотіли виразити свою солідарність з усіма українцямиУ час війни своїм візитом брати з Тезе хотіли виразити свою солідарність з усіма українцями

Молитву в дусі Тезе, також проведуть у парафії Івана Павла ІІ у Сокільниках 5 травня о 18:00. А вже за кілька днів брати вирушать далі в своїй місії молитовної підтримки.

Дякуємо братам з Тезе за підтримку та солідарність з українцями.

Довідка

Тезе (Taizé) — міжнародна християнська екуменічна спільнота із села Тезе у Франції. Заснована 1940 року братом Роже, який залишався її головою аж до своєї смерті 16 серпня 2005 року. Спільнота організовує щорічні зустрічі у різних європейських містах, тисячі молодих паломників відвідують село Тезе у Франції.

Сьогодні спільнота Тезе налічує понад сто братів, католиків та з різних протестантських конфесій, із близько 30-ти країн світу. Таким чином, саме існування спільноти є «притчею про спільноту», яка прагне бути знаком примирення між розділеними християнами і народами.

Брати живуть лише зі своєї праці. Вони не приймають пожертв. Також вони не приймають особистих спадків на власний рахунок; усе це спільнота роздає найбіднішим.

Молитва Тезе має свій унікальний характер, творячи новий стиль церковної музики. Пісні Тезе побудовані на коротких фразах із Псалмів та інших книг Святого Письма, які повторюються кілька разів, створюючи особливий молитовний дух.