Парафіяльна спільнота катедрального храму Вінніпезької архиєпархії (Канада) готується до Великодня та приймає біженців з України

19 квітня 2022

Український католицький собор Cвятих Володимира та Ольги у м. Вінніпезі (Канада) є завжди активною та діяльною парафією. Парафіяльна спільнота працює безперервно відтоді, як Росія почала жорстоке вторгнення в Україну наприкінці лютого.

У першу ніч війни люди зібралися до собору, щоб помолитися зі своїм парохом, настоятелем собору о. Ігорем Шведом. Це молитва досі постійно проводиться за посередництвом прямих трансляцій. Про це повідомляє пресслужба Вінніпезької архиєпархії УГКЦ.

Окрім молитви, парафіяльна громада катедрального собору завдяки як давнім, так і багатьом новоприбулим парафіянам, які зробили парафію своєю домівкою, збирає багато коштів та гуманітарної допомоги, щоб допомогти людям в Україні та мільйонам біженців. які були змушені втекти, боячись за своє життя. Вони щедро пожертвували кошти і різні товари першої необхідності та провели успішні заходи зі збору коштів. Їм навіть вдалося залучити до цієї діяльності кілька осіб з перших українських біженців, які потрапили до Вінніпегу.

Насправді днями вони зустріли ще двох — матір і дочку — в аеропорту Вінніпегу, щоб привітати їх у своїй парафії. Парафія дуже вдячна сільській віллі Святого Йосафата, яка погодилася на дуже люб’язну домовленість, згідно з якою деякі біженці можуть бути розміщені в соборі.

Окрім, здавалося б, щоденної зосередженості на допомозі народу України, соборна парафія також готується до Великодня. У церкві повний розклад богослужінь Страсного тижня, які з давніх часів надихають українську душу. Вони провели майстер-класи із писанкарства, які привабили як парафіян, так і непарафіян, серед яких є і неукраїнці, які бажають навчитися дивовижному ремеслу малювання писанки. Вони відтак стають сімейною реліквією.

Незважаючи на типові парафіяльні труднощі, соборна парафія останнім часом переживає справжнє відродження. Під час пандемії вони розробили одну з найскладніших послуг прямої трансляції, а також реконструювали та знову відкрили парафіяльну канцелярію, яка прилягала до собору, що також стала центром для зустрічей.

Під керівництвом колишнього настоятеля собору митрофорного протоієрея Михаїла Буячка в самому соборі було проведено велику роботу. Парафіян та кожного відвідувача не може не надихнути краса та велич великого храму. Фактично, починаючи з цього тижня, у соборі відбудуться богослужіння Вербної неділі (за юліанським календарем), а потім Страсного тижня. Митрополит Лаврентій Гуцуляк, архиєпископом Вінніпезький, має намір очолити декілька богослужінь у соборі в цю особливо святу пору року.