Папа призначив нового Секретаря Дикастерії для Східних Церков

17 лютого 2023

Заступником архиєпископа Клаудіо Ґуджеротті став ліванський чернець о. Мішель Жалах, колишній співробітник Конгрегації Східних Церков.

Папа призначив нового Секретаря Дикастерії для Східних Церков

У середу, 15 лютого 2023 року, у Ватикані повідомлено про те, що Папа Франциск призначив Секретарем Дикастерії для Східних Церков преподобного отця Мішеля Жалаха, O. A. M., дотеперішнього ректора Університету святого Антонія в Баабді (Ліван). Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Дикастерія для Східних Церков — це відомство Римської Курії, яке відповідає за справи Східних Католицьких Церков у тому, що стосується компетенції Апостольської Столиці. Її юрисдикція також охоплює всю католицьку ієрархію, духовенство та мирян, в тому числі і латинського обряду, на теренах, де від стародавніх часів переважають східні Церкви. Від 16 січня 2023 року дикастерію очолює архиєпископ Клаудіо Ґуджеротті.

Отець Мішель Жалах є уродженцем Лівану. У 1991 році отримав пресвітерські свячення в Маронітському Ордені Святого Антонія. Від 2000 до 2008 працював у секретаріаті тодішньої Конгрегації для Східних Церков, захистивши у той час докторат у Папському Східному Інституті. Від 2013 до 2018 року був Генеральним Секретарем Близькосхідної Ради Церков, є членом Комісії Екуменічних стосунків Асамблеї католицьких патріархів і єпископів Лівану. Є також викладачем Університету святого Антонія в Баабді, ректором якого став у 2017 році.