Папа призначив кардинала Миколу Бичка членом Дикастерії культури та освіти
У Ватикані повідомлено про призначення нових кардиналів до дикастерій Римської курії.
Як відомо, наприкінці минулого року Папа Франциск провів у базиліці Святого Петра у Ватикані консисторію з нагоди введення в сан нових кардиналів, між якими був також владика Микола Бичок, ЗНІ, єпарх Мельбурнський УГКЦ. Про це пише українська редакція «Vatican News».
У суботу, 11 січня 2025 року, пресслужба Святого Престолу поширила повідомлення про призначення нових кардиналів до різних відомств Римської Курії. Зокрема, кардинал Микола Бичок став членом Дикастерії у справах культури та освіти.
Повний перелік призначень доступний за посиланням.
Довідка
Дикастерія культури та освіти працює для розвитку людських цінностей в людях в горизонті християнської антропології, сприяючи повному здійсненню наслідування Ісуса Христа.
Дикастерія складається з Секції культури, яка займається популяризацією культури, душпастирським пожвавленням та примноженням культурної спадщини; та Секції освіти, яка розробляє фундаментальні принципи освіти, що стосуються шкіл, вищих католицьких і церковних навчальних закладів та наукових досліджень. Вона відповідає за ієрархічні апеляції в цих питаннях.
Секція культури виступає з відповідними ініціативами в галузі культури, супроводжує проекти, що здійснюються окремими інституціями Церкви, і, в разі необхідності, пропонує їм свою співпрацю, без шкоди для автономії їхніх відповідних дослідницьких програм.
Секція освіти співпрацює з єпархіальними та єпархіальними єпископами, єпископськими конференціями та східними ієрархічними структурами, щоб фундаментальні принципи освіти, особливо католицької, були сприйняті та поглиблені таким чином, щоб їх можна було реалізувати контекстуально та культурно.
Дикастерія культури та освіти також координує діяльність деяких Папських академій, деякі з яких мають давнє заснування, членами яких покликані бути провідні світові діячі богословських та гуманітарних наук, обрані з-поміж віруючих і невіруючих. Нині це: Папська академія образотворчих мистецтв і літератури Віртуозів у Пантеоні; Папська Римська академія археології; Папська богословська академія; Папська академія св. Томи; Папська міжнародна Марійська академія; Папська академія Cultorum Martyrum; Папська академія латинства.