Папа перезапускає «Глобальний освітньо-виховний пакт»
Наближається анонсований захід, під час якого Папа звернеться із відеопосланням на тему виховання та запрошенням до освітньо-виховного альянсу, яке опісля прокоментують представники світу освіти та культури.
У четвер, 15 жовтня 2020 року, Папа Франциск виступить із посланням на одну з центральних тем свого понтифікату, а саме — виховання. Це відбудеться за допомогою відеопослання під час заходу, що проходитиме у Папському Латеранському Університеті, й частково відбуватиметься онлайн. Наприкінці свого звернення Глава Католицької Церкви запропонує всім людям доброї волі приєднатися до «Глобального освітньо-виховного пакту», аби виховання стало промоутером братерства, миру та справедливості, нагальність чого посилила криза, викликана пандемією.
Організатором зустрічі, яка в особливий спосіб присвячена представникам академічного світу й за якою можна буде слідкувати на Youtube-каналах Vatican News, є Конгрегація католицької освіти й виховання. Слова Папи Франциска на відстані прокоментує Генеральний Директор ЮНЕСКО Одрі Азулай, а на місці — очільники Конгрегації кардинал Джузеппе Версальді, Префект, і архиєпископ Анджело Вінченцо Дзані, Секретар. Виступлять також ректори Папського Латеранського Університету й Католицького Університету Пресвятого Серця, соціолог Сільвія Катальті (Римський університет «La Sapienza»). Думками про сказане Святішим Отцем поділяться студенти, перші адресати його звернення.
Зміни потребує освітньо-виховного процесу
Рік тому, а саме 12 вересня 2019 року, Папа Франциск поширив послання, скликаючи міжнародну зустріч на тему «Відновлення освітньо-виховного пакту», що мала відбутися 14 травня 2020 року з метою обговорення того, як ми будуємо майбутнє нашої планети та усвідомленню необхідності залучати різні таланти, «бо кожна зміна потребує освітньо-виховного процесу, аби сприяти новій всесвітній солідарності й гостиннішому суспільству». Святіший Отець вказував на необхідність об’єднати в освітньо-виховний альянс зрілих осіб, здатних відповісти на виклики світу.
Через спалах пандемії нової коронавірусної інфекції проведення цієї зустрічі у травні виявилося неможливим, і її було перенесено та жовтень. Однак, ситуація, що склалася в світі, змусила скасувати цю зустріч, і вона перенеслася у віртуальний простір. Після минулорічного заклику Папи до початку пандемії вдалося провести 8 міжнародних семінарів, а далі чимало зустрічей відбулися дистанційно, до яких додається захід, запланований на 15 жовтня.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ