Папа: Коли Бога усувають із суспільства, людина губиться
Святіший Отець поділився з молодими богословами думками про значення їхнього діалогу зі світом, в якому, здається, залишається дедалі менше місця для релігії, яка відіграє важливу роль у будуванні справедливого й братерського світу.
Свідками «важливості Бога в житті та повноти, яку в життя приносить віра» Папа Франциск назвав молодих німецьких богословів, які є слухачами «Theologisches Studienjahr», річної навчальної програми, яку проводить німецьке бенедиктинське абатство Успіння Пресвятої Діви Марії в Єрусалимі, даючи можливість католицьким і протестантським студентам ознайомитися з біблійними місцями та зі східними Церквами, як і зі світом юдаїзму та ісламу.
Через пандемію коронавірусу цього року навчання вперше відбувається не у Святій Землі, а в бенедиктинському Папському Інституті святого Ансельма в Римі. Але завдяки цій обставині стала можливою аудієнція зі Святішим Отцем, яка відбулася в п’ятницю, 18 грудня 2020 року, в Климентинському залі Апостольського палацу.
Завдання релігій — уприсутнювати Бога
Промовляючи до молодих богословів, Папа зазначив, що хоч вони цього року не мають можливості пережити досвід зустрічі зі Святою Землею, поглиблене вивчання Святого Письма та дисциплін, присвячених екуменізмові та міжрелігійному діалогові, залишаються характерною рисою їхньої програми, а перебування в Римі «запропонує різні можливості з огляду на поставлені цілі».
«Як юнаки й дівчата, що вивчають богослов’я, для своїх ровесників і людей нашого часу ви є свідками важливості Бога в житті та повноти, яку життю дає віра. Вашим завданням буде вступати в діалог зі світом, де, як здається, дедалі менше місця для релігії. Це завдання поділяємо з усіма віруючими різних релігій, знаючи, що уприсутнення Бога приносить користь нашим суспільствам. Ми переконані, — сказав Папа, — що релігії роблять цінний внесок у будування братерства та миру в захист справедливості в суспільстві. З іншого боку, вважаємо, що коли з різних причин виникає бажання усувати Бога із суспільства, це закінчується поклонінням ідолам, й душе швидко людина губить себе саму».
Паломники духом до Вифлеєму
Святіший Отець побажав гостям, аби цей досвід «вигнання» став важливим етапом в їхньому духовному й загальнолюдському формуванні, сподіваючись, що вже скоро настане можливість зблизька познайомитися з біблійними місцями. «Відзначаючи через тиждень Святе Різдво, ми всі духом будемо паломниками до вифлеємської печери. Нехай же Еммануїл наповнить вас радістю та миром і вчинить вас справжніми свідками Бога-з-нами», — підсумував Папа.
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ