Папа Франциск: Освіта — акт надії, що може здолати глобалізацію байдужості
Глава Католицької Церкви привітав ініціативу «Місія 4–7», покликану втілювати Цілі сталого розвитку ООН в тому, що стосується виховання та освіти, співдіючи із запропонованим ним Глобальним освітньо-виховним пактом.
«Освіта завжди є актом надії, що із теперішності скеровує погляд у майбутнє. Не існує статичного виховання», — сказав Папа Франциск, розпочинаючи своє вітальне слово, з яким він звернувся до учасників заходу, організованого Папською Академією Суспільних Наук та ООН, тема якого саме так і звучить: «Освіта — це акт надії». Він назвав цю зустріч, яка зібрала молодіжних лідерів і експертів, «актом надії та міжпоколіннєвої солідарності», яка має на меті запропонувати новий стиль осітньо-виховного процесу, що допоможе здолати «два великі лиха» нашого часу, якими є «глобалізація байдужості та культура відкинення мов відходів».
Симпозіум відбувається 16–17 грудня 2020 року в осідку Папської Академії у Ватикані, та частково онлайн, зібравши провідників молодіжних рухів й експертів у освітній сфері. Перший день зустрічі присвячений запускові ініціативи «Місія 4.7», що стосується втілення 4-ї цілі з-поміж Цілей сталого розвитку ООН до 2030 року, що звучить: «Забезпечити всеохоплюючу і справедливу якісну освіту та заохочувати можливості навчання впродовж усього життя для всіх», та її 7-го пункту, в якому йдеться про виховання, спрямоване на розвиток та сталий спосіб життя, права людини, рівність статей, сприяння мирній і не насильницькій культурі, цінування культурних відмінностей. Друга частина заходу присвячена Глобальному освітньо-виховному пактові, започаткованому Папою Франциском.
Непростий рік і знак надії
Святіший Отець зазначив, що цей рік був «надзвичайним роком страждання», що спричинив, серед іншого, «безпрецедентну освітню кризу». Понад мільярд дітей пережили перерву в навчанні, сотні мільйонів дітей залишилися позаду «в можливостях соціального та когнітивного розвитку». А в багатьох місцях «біологічна, психологічна та економічна криза» посилилася політичними й соціальними кризами.
«Ви зібралися сьогодні на знак надії, надії на те, що спонуки ненависті та незнання можуть і повинні бути подолані завдяки новій атмосфері, скажімо так, новому сприятливому кліматові освітніх можливостей, які ґрунтуються на соціальній справедливості та на взаємній любові, на основі нового Глобального освітньо-виховного пакту, який ми започаткували у жовтні», — сказав Папа, дякуючи учасникам симпозіуму за те, що зібралися з метою помноження сподівань і спільних програм дії на користь нової освіти, що «підтримує трансцендентність людської особи, цілісний і сталий людський розвиток, міжкультурний і міжрелігійний діалог, збереження планети, зустріч задля миру та відкритість на Бога».
Спільними зусиллями
Папа висловив задоволення з приводу ініціативи, покликаної в контексті ослаблення освітньо-виховного союзу на світовому рівні, впроваджувати в життя цілі сталого розвитку ООН в співпраці із запропонованим ним Глобальним освітньо-виховним пактом. Він зазначив, що в центрі згаданих цілей стоїть визнання того, що «якісна освіта для всіх є необхідною умовою для того, щоби захистити наш спільний дім та сприяти загальнолюдському братерству».
«Глобальний освітньо-виховний пакт та „Місія 4–7“ трудитимуться разом у будуванні цивілізації любові, краси та єдності», — відзначив Святіший Отець, додавши: «Не забувайте про похилих віком, про дідусів і бабусь, які є носіями вирішальних людських цінностей».
За матеріалами VaticanNewsПресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ