Оголошено тему наступного Дня похилих віком: Не покинь мене, коли постарію

18 лютого 2024

Молитовний заклик, почерпнутий із 71-го Псалма, обраний темою наступного Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком, що припадає на 28 липня.

Оголошено тему наступного Дня похилих віком: Не покинь мене, коли постарію

В останню неділю липня цього року Церква з ініціативи Папи Франциска вже вчетверте відзначатиме Всесвітній день дідусів, бабусь і похилих віком. На цьогорічне відзначення Святіший Отець обрав тему: «Не покинь мене, коли постаріюсь», що є словами молитви, вміщеної у 71-му Псалмі. Про це інформує українська редакція «VaticanNews».

Як зазначається у пресрелізі з нагоди проголошення теми, який у четвер, 15 лютого 2024 року, поширила Дикастерія в справах мирян, сім’ї та захисту життя, обрана тема має намір підкреслити те, наскільки самотність, на жаль, є гіркою супутницею життя численних літних людей, які часто стають жертвами культури відкинення. У межах приготування до Ювілею 2025 Папа вирішив присвятити поточний рік молитві, тож тема IV Всесвітнього дня дідусів, бабусь і похилих віком пропонує до уваги «молитву переслідуваного старця», якою є 71-й Псалом, в якій молільник переповідає історію своєї дружби з Богом.

«Відзначення цього Дня, цінуючи харизми дідусів і бабусь і людей похилого віку та їхній внесок у життя Церкви, має на меті заохотити кожну церковну спільноту до розбудови зв’язків між поколіннями та боротьби з самотністю, усвідомлюючи, що, як стверджує Святе Письмо, „не добре людині бути самотньою“ (Бут. 2, 18)», — читаємо в комюніке дикастерії, оприлюдненому в бюлетені Пресслужби Святого Престолу.