«Нехай наша справжня краса, створена на образ і подобу Божу, засяє для всього світу!» — владика Давид Мотюк до Дня катехита

25 вересня 2022

Нехай наша власна подорож наближає нас до Христа через молитву, доброту й любов; нехай наша справжня краса, створена на образ і подобу Божу, засяє для всього світу! Цього побажав усім катехитам голова Патріаршої катехитичної комісії УГКЦ владика Давид Мотюк у привітанні з Днем катехита, який в УГКЦ щороку відзначається в останню неділю вересня.

«Від імені всіх єпископів і пастирів нашої Церкви висловлюю подяку за ваше самовіддане служіння! Зараз непрості часи. Це — тривожна пора, особливо для наших вірних в Україні, які переживають війну. Ми молимося за силу й відвагу. Ми молимося за мир», — запевнив архиєрей. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

На його переконання, джерелом натхнення і дороговказом на початку нового Літургійного року може бути свято Преображення Господнього.

«Ісус бере на себе нашу людськість, щоб ми могли взяти на себе Його божественність. Ми, створені за образом і подобою Божою, маємо у наших генах здатність ставати святими, тобто схожими на Бога», — наголосив владика Давид.

«Подумайте про це в контексті мультфільму „Красуня й Чудовисько“ Уолта Діснея, заснованого на давній казці, де юна Белль потрапляє в полон до замку звіра. З часом і за допомогою слуг замку Белль змогла зазирнути за межі потворної зовнішності звіра. Вона побачила його добре серце й душу справжнього принца», — сказав єпископ.

І запевнив: «Бог пронизує нас поглядом до самого нутра, поза нашу грішну природу. Він упізнає добре серце та душу справжнього принца чи принцеси, якими кожен із нас насправді є, якими Бог сотворив нас від самого початку».

«Отож Преображення Господа нашого Ісуса Христа є прообразом нашого власного преображення. Наша первісна краса була відновлена через Його жертовну любов, об’явлену на хресті. Дякую, Ісусе, за цей неймовірний дар!» — додав на закінчення голова Патріаршої катехитичної комісії.