«Надія безнадійних»: у Старуні відбулися моління за заступництвом Чернівецької Матері Божої

14 квітня 2024

У неділю, 7 квітня, у Відпустовому центрі блаженного Симеона Лукача провели особливий молитовний вечір за заступництвом Пресвятої Богородиці. Моління очолив єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, який прибув до Старуні з іконою Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних».

Розпочалась молитовна програма з акафіста до Чернівецької Богородиці з проханнями за припинення війни та мир в Україні. Про це повідомляє Відпустовий центр блаженного Симеона Лукача.

Опісля душпастир Чернівецької єпархії о. Олег Савчук поділився свідченнями людей, які молилися до ікони Матері Божої, та пояснив походження її чудотворності. «Чому ікона чудотворна? Бо вона пробуджує нашу віру, сокрушає серця і закликає довіритися її материнському омофорові. По вірі Ісуса Христа ми з Вами є братами і сестрами, а наша Небесна Матір завжди опікується, прохає та провадить наші молитви до Бога. Розбудімо нашу віру, підійдімо до ікони, подивімось у вічі Богородиці та насправді повірмо, що вона зробить все можливе для нашого спасіння», — закликав до молитви о. Олег.

Кульмінаційним моментом стала Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив єпископ Чернівецький. У храмі Благовіщення владика Йосафат звернувся до численно зібраних прочан зі словом духовних настанов. «Ми знаходимо формулу щастя в Євангелії — зректися себе, взяти хрест і слідувати за Спасителем. Одразу запитаймо себе, чи справді ми хочемо і вміємо приймати волю Бога? Іноді, коли в нас виникають труднощі, ми підміняємо поняття, і звинувачуємо Бога, хоча іноді це зовсім не Його воля, а наслідок наших виборів. Ми маємо молитися, щоб навчитися розрізняти, якою є саме Його воля. Іноді ми намагаємось вказати Богові дорогу чи вибір, які Він має нам благословити. Але це ми маємо слідувати за Ним і йти в тому керунку, в якому нас провадить Бог. Господь бажає, щоб кожен з нас у Його благодаті зростав до рівня Божої дитини, яка стане апостолом у грішному світі», — зазначив проповідник.

Єпископ наголосив, що у часі Великого посту вірні стараються мати частку з Христом в Його терпінні, щоб згодом разом з Ним святкувати та прийняти радість Воскресіння.

«Ісус Христос встановлює новозавітну Пасху і перехід відбувається вже не з єгипетської неволі, але від смерті до вічного життя. Хай хрест Господній, на якому Ісус переміг гріх, буде підпорою для нас, щоби витримати до кінця, бо ми зодягнулися в Його силу, послух, витривалість, зодягнулися у нового Адама. Прощення й спокута усіх гріхів за тисячі років щодня актуалізується і стає дійсністю в часі святої Сповіді, що є нашим ліком від немочей і прогрішень у дорозі до Царства Небесного», — пояснив єпарх.

Також владика Йосафат в особливий спосіб закликав прочан до молитви за мир, й до переоцінки життєвих орієнтирів та принципів, щоб жертва тих, хто щодня жертвує за нас свої життя, не була марною.

По завершенні богослужіння, душпастирі прочитали молитви на оздоровлення душі та тіла й благословили мощами блаженного священномученика Симеона Лукача й освяченим єлеєм усіх прочан, які прибули з різних куточків Прикарпаття.

Усі присутні могли приступити до почитання ікони Чернівецької Матері Божої «Надія безнадійних» та молитися перед Богородицею у власних та спільних наміреннях, випрошуючи ласк та заступництва Господа.

Довідка

У катедральному соборі Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ у Чернівцях знаходиться чудотворна ікона Матері Божої Чернівецької «Надія безнадійних».

Іконі приблизно 400 років, тобто вона вдвічі давніша від собору Успіння Пресвятої Богородиці УГКЦ, 200-ліття якого недавно відзначили. Історія ікони Матері Божої Чернівецької сягає часів Середньовіччя, коли був поширений іконописний стиль павутинного розпису. Відомості про походження ікони майже відсутні. Знаємо лише, що на початку XVIII ст. образ здійснив подорож із Риму через Грецію та Болгарію до галицьких монастирів і знайшов свій притулок на Буковині.

До ікони «Надія безнадійних» приходять молитися у складних життєвих обставинах, особливо бездітні пари. Люди, які оздоровилися, народили дітей, приносять на знак подяки дари Божій Матері, що зберігаються в храмі.

З липня 2018 року ікона отримала особливий статус. З огляду на численні чудесні зцілення, дар материнства, інші дари та благодаті, у березні 2018 року єпископ Чернівецької єпархії УГКЦ Йосафат Мощич надіслав спеціального листа-прохання у Ватикан. На початку липня Папа Римський Франциск у відповідь надав іконі повний відпуст. Тобто, з цього часу всі, хто молиться перед Матір’ю Божою Чернівецькою, отримуватимуть прощення гріхів.