На Мюнхенській безпековій конференції відбулася молитва за мир в Україні

19 лютого 2022

Під час Мюнхенської безпекової конференції, 18 лютого 2022 року, відбулася молитва за мир в Україні.

На Мюнхенській безпековій конференції відбулася молитва за мир в Україні

Організаторами моління стали Благодійний фонд «Реновабіс» в особі п. Томаса Мюллер-Бора та Апостольський екзархат для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії. Очолив спільну молитву та звернувся із словом апостольський екзарх владика Богдан Дзюрах. Разом із ним участь у молитві взяли канцлер екзархату о. Андрій Дмитрик, о. Володимир Війтович, представники Мюнхенського осідку фонду «Вельткірхе» («Церква в світі»), п. Себастіян Буґль та вірні Католицької Церкви у Німеччині та катедральної парафії в Мюнхені. Про це повідомляє пресслужба Апостольського екзархату у Німеччині та країнах Скандинавії.

Також долучилася представниця Об’єднання Українських Організацій в Німеччині — п. Леся Шрамко.

Своє слово владика Богдан Дзюрах розпочав із знаної фрази «Mit brennender Sorge!» У свій час саме цими словами папа Пій XI у 1937 році намагався зупинити катастрофу Другої світової війни, яка тоді нависла над Європою та цілим світом. «З пекучою журбою („Mit brennender Sorge!“) звертаюся до вас сьогодні з приводу великої несправедливості та насильства, які роками чинять щодо мого народу в Україні, а зараз на більш високому рівні ескалації загрожують мільйонам невинних людей по всьому континенту», — мовив на початку єпископ.

Відтак архиєрей поділився проханням про молитву, яке йому надійшло напередодні від вчительки у прифронтовій зоні, що зазнала бомбардування. Вона просила про молитву, адже невідомо, що їх чекає далі. «Війна тут. Вона посеред Європи. Вона — в житті цих дітей, молоді і дорослих, які прагнуть кращого та гідного життя, але натомість мусять жити в страху та постійній смертельній небезпеці. Сьогодні ми прийшли сюди, щоб не стояти осторонь і показати нашу підтримку та солідарність цим людям, нашим співвітчизникам, які живуть у зоні бойових дій та на окупованій Росією частині України (близько 7 % нашої території). Молимося за них, щоб Бог миру і любові показав їм Свою милість, дав їм Свою благодать і визволив їх від цього лиха», — зазначив проповідник.

Однак, наголосив єпископ, ця війна не розпочинається лише зараз. В Україні вона вже триває вісім років, сіючи смерті, руйнування та страждання місцевого населення. 14 тисяч мертвих, 30 тисяч важко поранених, 400 тисяч вражених посттравматичними розладами, 1,5 мільйона внутрішньо переселених осіб — лише свідчать про згубні наслідки війни у центрі Європи. «Більшості з них доведеться жити зі своїми ранами та травмами до кінця життя», — підсумовує промовець.

«Тож сьогодні ми молимося „за переслідувачів і гнобителів: нехай Отець всього світла і всякого милосердя дасть їм Дамаську годину прозріння, для них самих і для всіх тих, хто помилився і помиляється разом з ними“ (Пій XI, Енцикліка „З пекучою журбою“ — „Mit brennender Sorge“, 1937 рік, п. 52)», — знову цитує Святішого Отця Пія XI владика Богдан Дзюрах, закликаючи до посиленої молитви за навернення причетних до війни.

Водночас єпископ закликає до молитви за нас із вами, «щоб через мовчання та байдужість ми не ставали співучасниками злочину чи байдужими свідками несправедливості, а діяли як справжні миротворці в дусі Ісуса і, відповідно до наших можливостей, працювали задля миру в Україні і, тим самим, спричинилися до миру в усій Європі». «Байдужість вбиває! Так, перш за все, вона вбиває щось дуже людське в наших власних серцях: здатність бути вразливими, співчутливими та солідарними з тими, хто страждає і зазнає нападу. Але відтак вона також вбиває дуже конкретних людей, жертв насильства, які, будучи беззахисними, залишаються забутими і покинутими напризволяще», — продовжив своє звернення до усіх присутніх апостольський екзарх у Німеччині та країнах Скандинавії.

Завершив владика Богдан Дзюрах подякою за усі зусилля католиків та людей доброї волі у Німеччині, які не залишаються осторонь українського народу. «З України я отримую не лише прохання про молитви, а й прохання подякувати всім, хто думає і молиться за страждаючих людей в Україні. І я це з задоволенням сьогодні роблю і кажу вам усім від щирого серця: „Нехай Господь винагородить вас за це!“» — завершив владика Богдан Дзюрах, апостольський екзарх для українців візантійського обряду у Німеччині та країнах Скандинавії.