Митрополит Володимир Війтишин очолив Молебен з нагоди дня Соборності України

24 січня 2023

22 січня, на Вічевому майдані, що у місті Івано-Франківськ, відбувся Молебен до Пресвятої Богородиці за Україну та її перемогу у російсько-українській війні. Моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин спільно з духовенством Православної Церкви України, представниками Римо-Католицької Церкви в Україні та душпастирями Української Греко-Католицької Церкви.

Митрополит Володимир Війтишин очолив Молебен з нагоди дня Соборності України

Спершу процесія на чолі з митрополитом Володимиром, а також із духовенством Івано-Франківської архиєпархії та семінаристами вирушила з архикатедрального і митрополичого собору м. Івано-Франківська, несучи ікону Божої Матері, та попрямувала до Вічевого майдану, де розпочався захід, присвячений дню Соборності України. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

На урочистості чисельно зібралися мешканці та гості міста, представники влади та діти. Усі відзначили пам’ятний день виконуючи гімн України.

Подія розпочалася з Молебну до Пресвятої Богородиці, який відслужив митрополит Володимир спільно зі священнослужителями УГКЦ, а також із духовенством Православної Церкви України та Римо-Католицької Церкви.

Після молитви владика звернувся до присутніх зі словом-розважанням про цінність єдності народу:

«Сьогодні день злуки — історична подія, яка об’єднала „Україну з Україною“. Бо в історії завжди ставалося так, що нашу країну хотіли розділити: одні „тягнули“ її на Схід, а інші — на Захід. І це продовжувалося до часу нашого державотворення, доки народ не почав об’єднувати нашу Батьківщину і боротися за неї. Сьогодні, у тривожні дні війни, об’єднана Україна стоїть на захисті свого народу, землі та держави. А ми просимо Божого благословення і опіки Пресвятої Богородиці, їх захисту та помочі, бо молитва — найбільша зброя, яку не переміг ще ніхто у світі».

Також архиєрей закликав шанувати нашу ідентичність та молитися за свою державу.

«Єднаймося у цей важкий час, заради нашого світлого майбутнього та майбутнього нашої Батьківщини — України. Молімося за нашу Батьківщину, за наших воїнів — братів та сестер, які зараз на Сході відстоюють нашу незалежність. Просимо, аби Боже благословення й покров Пресвятої Богородиці були над ними, а вони якнайшвидше повернулися додому, до своїх сімей з перемогою. Нехай це свято об’єднає нас ще більше, аби вже ніколи ми не були окремо, лише одним народом — від Сходу до Заходу, від Півночі й до Півдня», — наголосив митрополит.

Відтак, усі присутні співали пісню «Україно, молюся за тебе», після виконання якої відбулося посмертне нагородження загиблих Героїв, що віддали своє життя в російсько-українській війні за волю України.

Після вручення подяк сім’ям загиблих відбулося заупокійне богослужіння за усіма, хто помер в ім’я незалежності України.

Захід, приурочений дню Соборності України завершили виконанням духовного гімну «Боже Великий, Єдиний».