Митрополит Володимир Війтишин очолив екуменічний Молебен за мир та перемогу України

28 липня 2022

Сьогодні, 28 липня, на площі перед Івано-Франківською міською ратушею відбувся екуменічний молебень з нагоди святкування 1034-ї річниці хрещення Київської Русі та Дня Української Державності. Спільне моління очолив архиєпископ і митрополит Івано-Франківський владика Володимир Війтишин.

Під час молебню до Пресвятої Богородиці митрополиту Володимиру співслужило чимало священників Івано-Франківської архиєпархії та представники інших конфесій. Про це інформує Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Впродовж молитви всі присутні благали Всемилостивого Господа, щоб Він дарував довготривалий мир, спокій та перемогу нашої Батьківщини у цій невиправданій війні.

На молитовний захід прибули представники державної та міської влади Івано-Франківщини, а також мешканці та гості міста.

«Сьогодні ми заносимо цю молитву під Покров Божої Матері за нашого князя Володимира Великого, якого Церква називає рівноапостольним, адже його церковні і державні діла були великими. Ми заносимо молитви до нашого покровителя князя Володимира за його заступництво, допомогу та велич і просимо Всевишнього Господа, щоб обдарував наше державне керівництво тою Соломоновою мудрістю, яку мав князь Володимир. Тому єднаймося у молитві до Бога разом зі всіма святими та князем Володимиром за наших воїнів-мучеників, які відстоюють нашу Батьківщину, щоб ми якнайшвидше святкували перемогу нашої держави і будувати вільну та незалежну Батьківщину», — промовив до всіх присутніх митрополит Володимир після завершення екуменічного Молебну.

28 липня Україна вшановує пам’ять рівноапостольного князя Володимира — хрестителя Київської Русі.

У 988 році з ініціативи святого рівноапостольного князя Володимира Великого відбулася визначна подія — хрещення нашої Батьківщини-України. Очевидно, що ця історична подія вказала на новий напрямок розвитку та процвітання української держави.