Митрополит Борис Ґудзяк: Згадуючи покійного митрополита і архиєпископа Степана Сулика в його 96-ту річницю від дня народження

2 жовтня 2020

Сьогодні, 2 жовтня 2020 року, виповнилося б 96 років архиєпископу і митрополиту Філадельфійському владиці Стефану Сулику, який цьогоріч, 6 квітня 2020 року відійшов до вічності. Архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк ділиться спогадами про цю непересічну особистість.

Покійний архиєпископ і митрополит Степан Сулик служив духовним пастирем Української Католицької Архиєпархії Філадельфії і митрополитом українців католиків у Сполучених Штатах від березня 1981 року до часу відходу на емеритуру в листопаді 2000 року.

2 жовтня 1924 року, дев’яносто шість років тому, Степан Сулик народився в містечку Бальниці, на Лемківщині. У 1948-му році емігрував до Сполучених Штатів й того ж року почав навчання в Католицькому Університеті Америки та в Українській Католицькій Семінарії св. Йосафата в Вашингтоні, яке завершив у 1952 році.

14 червня 1952-го року він був рукоположений на священника архиєпископом Констянтином Богачевським. З 1952-го по 1955 роки він служив сотрудником в парафіях Омахи, Лінкольна, Небраски, Брукліна, Майнерсвил та Йонґставн. З 1955 по 1980 роки він 18-ть років служив парохом в Феніксвил, Фраквил, в церкві св. Миколая в Філадельфії, в Перт Амбой, Нью-Джерсі.

29-го грудня 1980 року був номінований Святішим Отцем Іваном Павлом ІІ архиєпископом і митрополитом Філадельфійським. Рукоположений 1 березня 1981 року в Римі патріархом Йосифом Сліпим. У листопаді 2000 року владика Степан відійшов на емеритуру.

6-го квітня 2020 року архиєпископ Степан упокоївся в Бозі через ускладнення від коронавірусу, який він переніс в розпал пандемії, і був похований у крипті української католицької катедри Непорочного Зачаття в Філадельфії. Нехай Бог Всевишній дарує слузі Своєму владиці Степану, упокій душі на лоні Авраама зо святими, а пам’ять його буде вічною!

Вічная пам’ять!

† Борис Ґудзяк,