Митрополит Борис Ґудзяк увійшов до списку «Католики року» за версією американського видання Our Sunday Visitor

16 грудня 2022

Архиєпископ Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, Президент Українського католицького університету владика Борис Ґудзяк увійшов до списку «Католики року» (Catholics of the Year) за версією американського видання Our Sunday Visitor.

До переліку номінантів владика Борис увійшов за те, що він «є пастирем, який несе світло Христове серед темряви», повідомляє Український католицький університет.

До списку «Католики року» також увійшли колектив Католицької служби новин (Catholic News Service), сестра Алісія Торрес (Alicia Torres), представник Лицарів Колумба з Польщі Шимон Чишек (Szymon Czyszek), американський актор Марк Волберг (Mark Wahlberg), засновниця видання FemCatholic Саманта Повлок (Samantha Povlock), американський актор Джонанат Румі (Jonathan Roumie), виконавча директорка мережі церков «Мережа Гавриїла» (Gabriel Network) Тіффані Фарлі (Tiffany Farley), сестра Долорес Авілес (Dolores Aviles).

Владика Борис час візиту Бучі та Ірпеня, липень 2022Владика Борис час візиту Бучі та Ірпеня, липень 2022

«Ці чоловіки та жінки звертали наші серця та розум до Бога, своїми вчинками загоювали наші рани, — пише видання. — І хоча багато інших католиків були носіями надії у своїх родинах і місцевих громадах, ми представляємо цьогорічних номінантів як тих, котрі мали надзвичайний вплив на життя Церкви».

За словами ініціаторів нагородження, такого роду відзнаки є вшануванням свідчення номінантів, щоб «кожен із нас міг надихатись їхньою вірою та наслідувати їхні чесноти. Підбадьорені їхнім прикладом, ми разом шукатимемо обличчя Бога з новим запалом і ревністю», — пише видання.

Журналістка Джина Крістіан (Gina Christian), національна репортерка OSV News згадує: «Через кілька годин після того, як 24 лютого росія розпочала повномасштабне вторгнення в Україну, митрополит Філадельфійської архиєпархії УГКЦ Борис Ґудзяк розмовляв зі мною телефоном з Парижа, де він перебував на цілодобових зустрічах, присвячених реагуванню на це вторгнення. „Україну розпинають“, — сказав він тоді. Цими словами архиєпископ розкрив дві речі: реальний жах геноцидних нападів на Україну — жах, який за кілька місяців підтвердять численні дослідники та офіційні особи, і духовний контекст, за яким таке зло в кінцевому підсумку має бути переможеним. Для нього ці дві речі нероздільні.

Протягом наступних місяців у багатьох країнах архиєпископ Борис Ґудзяк підняв пророчий і пастирський голос проти того, того, що він називає гріхом Каїна — смертоносного прагнення імперії та зради євангельських цінностей для отримання земної вигоди. У своїх промовах він наголошує на моральних наслідках мовчання перед обличчям страждань та необхідності історичних іспитів сумління, щоб виправити помилки минулого», — пише журналістка.

Як зазначають у бібліографічній довідці Our Sunday Visitor, архиєпископ Філадельфійської архиєпархії УГКЦ, президент УКУ Борис Ґудзяк був сином українських емігрантів. Він у рекордно короткий термін завершив бакалаврську освіту в Сиракузькому університеті (Syracuse University), прагнучи реалізувати своє покликання в Римі під проводом Патріарха Йосифа Сліпого, Глави Української Греко-Католицької Церкви, який пережив 18 років ув’язнення і тортур від рук радянської влади.

Владика Борис в бомбосховищіВладика Борис в бомбосховищі

Владика Борис продовжив справу свого наставника, виступаючи проти спроб Росії перешкодити демократичному прогресу України. Саме він відновив діяльність Львівської богословської академії в Україні, став ректором, а згодом президентом Українського католицького університету.