Ієрархи УГКЦ у США: «Нарешті настав день, коли ми повинні повернутися до храмів…»

10 червня 2021

Єпископи Української Греко-Католицької Церкви у Сполучених Штатах Америки оприлюднили лист-звернення до всечесних отців, преподобних ченців і черниць, семінаристів та дорогих вірних з приводу послаблення карантинних заходів в країні та можливості повернення до храмів та парафіяльних спільнот.

ЛИСТ

від єпископів Української Католицької Церкви в Сполучених Штатах Америки

всечесним отцям, преподобним ченцям і черницям, семінаристам та дорогим вірним

Світ пережив надзвичайно болісні і складні вісімнадцять місяців. Немає жодної особи, котра б не зазнала наслідків пандемії COVID, економічної кризи та психологічних потрясінь, які вона спричинила.

Однак, якою б важкою не була пандемія, її досвід для нашої Церкви в США був повчальним. Ми були змушені розробляти інноваційні методи свідчення про Христа у світі. Ми швидко адаптувались до нової та безпрецедентної реальності, і незабаром майже кожна парафія мала можливість транслювати літургійні богослужіння в прямому ефірі та дистанційно проводити парафіяльні збори і катехитичне навчання.

Ці сучасні технології виявилися дуже зручними та допоміжними, проте вони не можуть замінити нашим вірним особистого спілкування та зустрічей, відчуття спільноти у наших улюблених парафіяльних церквах! Як сильно прагнули наші серця віднайти розраду через приймання Святих Таїнств і особливо через присутність Євхаристійного Господа в наших душах!

Завдяки Божій Благодаті та зусиллям ревних лікарів та дослідників розмах пандемії зменшується, і розпочинається час зцілення, відбудови та оновлення. Нарешті настав день, коли ми повинні повернутися до храмів, до Господнього Дому, до того крихітного шматочка неба на землі.

У більшості юрисдикцій, в яких розміщені наші храми в Сполучених Штатах Америки, карантинні обмеження щодо публічних зібрань, соціальної дистанції та носіння масок були пом’якшені або повністю скасовані. Отже, ми, ваші єпископи, запрошуємо наших вірних, вважати це знаком повернення до ваших парафіяльних храмів та разом із вашими парохами відновити літургійне, сакраментальне та парафіяльне життя, якого нам бракувало вже більше року і, яке є центром нашого існування. Ми закликаємо вас повернутися до храмів, але, водночас бути розсудливими і продовжувати дотримуватися заходів гігієни, щоб наші храми і парафії були безпечним для здоров’я місцем.

Зокрема, ми вдячні усім тим, хто, незважаючи на труднощі, продовжував фінансово підтримувати парафії, тим паче, що звичайні способи збору коштів у парафіях були неможливі. Це вияв вашої любові до парафії та віри.

Щодо уділення Святого Причастя під час Божественної Літургії, ми рекомендуємо парохам поки що продовжувати практику, яку кожен із вас застосовував під час пандемії. Найближчим часом ми знову розглянемо це питання і запропонуємо конкретну директиву.

Нехай слова радості та довіри до Господа, висловлені псалмопівцем, будуть відображенням нашої власної радості, коли ми повертаємось до наших улюблених святинь: «Добро і милість будуть мене супроводити усі дні життя мого, і житиму в домі Господнім по віки вічні». (Пс. 23,6)

Благословення Господне на нас,

† Борис Ґудзяк,