Греко-католики відповідально поставились до голосу Церкви та на Великдень молились вдома онлайн
Греко-католики відповідально поставились до голосу Церкви та на Великдень залишились вдома, щоб дотриматись правил карантину молячись у своїх оселях онлайн. Про це свідчать статистичні дані проведені у всіх парафіях Києво-Галицької митрополії УГКЦ.
Раніше Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав оголосив про те, що Церква подбала, щоб вірні могли духовно глибоко пережити цей Великодній час. Тому в УГКЦ на час карантину спричиненого пандемією COVID-19, — ввели особливі диспензи (дозволи).
Результатом такого заклику Предстоятеля Церкви, стало значне зменшення прихожан у храмі під час святкових Літургій на Великдень. Згідно усіх отриманих даних із парафій Києво-Галицької митрополії УГКЦ, участь у святкових Великодніх богослужіннях взяли 1088 людей, що склало 0.8 % від загальної кількості греко-католиків, що мешкають на цих теренах, а зокрема:
393 — Одеський екзархат (Одеська, Кіровоградська, Миколаївська та Херсонська області).
321 — Київська архиєпархія (м. Київ, Київська, Житомирська, Вінницька, Чернігівська та Черкаська області).
143 — Луцький екзархат (Волинська та Рівненська області).
140 — Донецький екзархат (Донецька, Луганська, Запорізька та Дніпропетровська області).
91 — Харківський екзархат (Харківська, Сумська та Полтавська області).
Зазначимо, що географічно Києво-Галицька митрополія Української Греко-Католицької Церкви займає Центрально-Східну частину України та Волинь. Таким чином вона охоплює більшу територію України. Загальна площа митрополії складає 551 926 км² та налічує 23 578 населених пунктів, що робить її територіально найбільшою митрополією УГКЦ в Україні. Статистичні дані переписів населення до початку російської агресії на Сході України свідчать, що на цій території проживало 36 190 138 осіб.
Пригадаємо, що Блаженніший Патріарх Святослав, 19 квітня 2020 року під час Воскресної Архиєрейської Літургії у Патріаршому соборі Воскресіння Христового УГКЦ у Києві подякував вірним, які послухали голос своєї Церкви і зустріли голос воскреслого Христа за зачиненими дверима у своїх домашніх церквах. «Це сьогодні до вас крізь зачинені двері карантину спішить воскреслий Христос так, як Він прийшов цього пасхального єрусалимського ранку до своїх учнів крізь замкнені двері, щоб перемінити їхній страх на радість, їхню розгубленість на світло надії», — наголосив у проповіді Отець і Глава УГКЦ.
Тиждень раніше у відеорозмові із користувачами соціальних мережвладика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії наголосив: «Не даймося використати, щоби на Церкву поклали неправдиву відповідальність за поширення хвороби». Архиєрей зауважив, що сьогодні так виглядає, що ціла проблема поширення коронавірусу в інтерпретації української влади зосереджена тільки на Церкві. «Супермаркети працюють, і людей там перебуває більше ніж 10, і нічого… Очевидно, дотримуються соціальної дистанції, в масках… Тільки в церкві чомусь 10, тільки в церкві чомусь двоє, тільки церква може бути предметом зараження… Не даймося використати, щоби на Церкву поклали відповідальність, неправдиву відповідальність, невідповідну за поширення цієї хвороби. Будьмо дуже обережні, бо так виглядає, що медіа-простір і наша влада чомусь бачать проблему тільки в Церкві. Тому мусимо бути дуже організовані, дуже послушні і я дуже в це вірю, що наш народ, наші вірні — інтелігентні люди, які вміють дослухатися до позиції Церкви, і зроблять так, як про це просимо».
Позитивні тенденції, які свідчать про греко-католиків зауважила низка ЗМІ. Зокрема мультимедійна платформа іномовлення України «Укрінформ» на своїй інтернет сторінці опублікувала світлини, на яких зображене соціальне дистанціювання під час освячування великодніх кошиків біля Патріаршого собору Воскресіння Христового УГКЦ у Києві.
Даний матеріал було зібрано з метою запобігти поширенню неправдивої інформації, про те, що віряни причетні до розповсюдження коронавірусу в Україні. Нагадаємо, що раніше у засобах масової інформації появилося чимало фейкової інформації про те, що після Великодня за Григоріанським календарем побільшало випадків захворювання на COVID-19. За словами журналістів це спричинено чисельною присутністю римо-католиків на Великодніх Літургіях. Пізніше дану інформацію почали спростовувати. Так на цю тему висловився єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Київсько-Житомирської дієцезії РКЦ: «Католицька Церква згідно рішенням Апостольського Престолу та Конференції Єпископату України дослухалась до рекомендацій державних органів і постановила Великодні Богослужіння служити виключно в зачинених храмах, з необхідною кількістю людей (до десяти осіб в храмі) та за допомогою ЗМІ. Наша держава вважає РКЦ меншістю населення України, а Пан Президент не зустрічався з нами так як з іншими представниками Церков. На свята ми не відчули жодної уваги зі сторони офісу Президента України. Тому для нас була дивна інформація про те, що наша Церква мала принести сплеск захворюваності коронавірусу», — наголосив владика Віталій.
Єпископ Віталій Кривицький, Ординарій Києво-Житомирської дієцезії РКЦ
Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ