«Господь кличе нас до Вифлеєму, щоб у світі запанувала любов Христового Різдва», — єпископ Йосиф Мілян

6 січня 2020

«У своєму Різдві Христос показує нам як сильно нас любить. Пропонує нам свою любов і хоче, щоб ми Його любили. У Його Різдві проявляється певна взаємність у щирості і в простоті. У Його Різдві проявляється любов до кожної людини», — цими словами владика Йосиф Мілян з нагоди Різдва Христового звернувся до всіх вірних Київської архиєпархії та до усіх християн.

У своєму Різдвяному привітанні владика зазначив, що Христова любов приходить не з царської палати, не з вестибюлю у Брюсельському палаці, а з вифлеємської яскині: «З жолоба, з якого харчувалися вівці, Бог пропонує свою любов. Запрошує до взаємної любові ціле глобальне людство: царів, президентів, магнатів, пастухів, простих щирих людей. Христос запрошує мирян, робітників, дітей, здорових й хворих, військових і полонених, лікарів і волонтерів. У своєму Різдві Христос всіх об’єднує в спільноту спільнот — Церкву, єдину й неподільну», — наголосив архиєрей.

Владика зауважив, що сьогодні глобальний світ схиляє голови перед могутніми цього світу. Президенти, конгреси та великі магнати, особи, які стоять в керівних посадах, часто вимагають до себе шани, респекту та адекватного поводження: «Ми сьогодні святкуємо великий празник. Каже євангелист Матей: „Народжується для Вас Спаситель світу“. Це Христос, який не вимагає від нас нічого. Цар Слави, який з любові приходить до нас. Любить нас, пропонує нам свою любов і хоче, щоб ми Його любили», — продовжує владика Йосиф у своєму привітанні.

Відтак єпископ наголошує на істинній величі людської особи, на яку вказав Господь наш Ісус Христос своїм народженням у вбогій стаєнці на окраїні Вифлеєму Юдейського: «Вся велич Христового Різдва знаходиться у величі Його жертви, у Його любові, яка має запалити свічку нашого єства від вифлеємського світла. Глобальний світ мусить завдати собі труду й зупинитися на хвильку, хоча б не секунду, щоб застановитися над тою величезною Божою жертвою і любов’ю, та відчитати той знак Його любові спрямованої до нас».

Завершуючи своє відеопривітання, владика Йосиф Мілян, єпископ-помічник Київської архиєпархії, побажав усім миру: «Щасливих Вам веселих Різдвяних свят і щасливого мирного Нового Року. Христос Рождається! Славімо Його!».

За матеріалами Київської архиєпархії УГКЦ