Глава УГКЦ у 7-му неділю після Пасхи: «Справжня радість для нас сьогодні — віднайти свого Бога»

5 червня 2022

У цих обставинах нам так важливо розуміти, хто є свій, а хто — чужий. Де є можливість пізнати істинного живого Бога, де є ті свої? Нам так важливо розкрити спільноту Христової Церкви у житті нашого народу. Бо так багато приходить чужинців, які видають себе за своїх… Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у неділю після Вознесіння Господнього в Патріаршому Соборі Воскресіння Христового, що в Києві.

«Кажуть: Ми є ваша справжня влада. Навіть на церковному полі видають себе за свою Церкву, але поводяться, як чужинці, які крадуть, убивають, палять, навіть святі храми. Крадуть, починаючи від зерна і закінчуючи всім, що знайдуть у ваших домівках», — сказав Предстоятель. Про це зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Блаженніший Святослав під час проповіді пояснив, що в цю неділю, яка безпосередньо слідує за святом Вознесіння Господа нашого Ісуса Христа на небо, Божественна Літургія подає нам для духовної поживи унікальний Євангельський текст. Ми його називаємо Архиєрейською молитвою Ісуса Христа. Зазвичай усі інші біблійні тексти, каже він, є зверненням Бога до людини, адресатом тих слів є ми. А цей текст є цілком інакший, а тут Син говорить до Отця. І то говорить на Тайній вечері, перед своїми страстями, серед своїх учнів…

Глава Церкви виділив кілька моментів цієї Архиєрейської молитви. Один з них — що таке справжня радість.

«Знаєте, — зауважив духовний лідер, — коли сьогодні Україна плаче, нам так важко говорити про радість, бо ми досвідчуємо щось цілковито іншого. Ми постійно втрачаємо своїх, своє. Часом навіть губимо самих себе…».

Щоб зрозуміти, про яку повноту радості говорить Ісус Христос у своїй архиєрейській молитві, Глава Церкви розповів досвід однієї віруючої жінки, яка як біженка з Донбасу знайшла своїх у чужому місті. Ця жінка сказала, коли вона попала до чужого міста, перше шукала свою Церкву, бо знала, що там є свої, і серед своїх вона не пропаде.

«І якою ж радісною була та жінка, коли знайшла своїх, свою спільноту, свою Церкву. І, очевидно, що там, де є свої, їй допомогли всім, що мали», — розповів Предстоятель.

«Справжня радість, — переконує проповідник, — це віднайдення свого. Та жінка втратила все: свій будинок, своїх рідних, близьких, втратила світ, у якому вона жила до того часу. Але вона була радісна, бо серед своїх вона поволі могла віднайти все. І ця радість, про яку говорить Ісус Христос сьогодні, — радість віднайти своє, тобто свого Бога. Віднайти того, хто присвоїв мене у Святій Тайні Хрещення, того, хто сповняє мене своїм Святим Духом, коли я пізнаю, знайду свого істинного Бога через Ісуса Христа, якого Він послав».

Ми просимо сьогодні: Господи, Ти, що стоїш там, перед обличчям Небесного Отця на небесах, посилатимеш ось нам Духа Святого, дай життя нашому народові, зодягни нас силою з висоти, будь нашим, а ми хочемо бути Твоїми. Тоді ніхто в цьому світі не забере радості, яку Ти даси нам. А у Тобі — наша радість буде повною.