Глава УГКЦ у 114-й тиждень війни: З болем констатуємо деградацію церковного життя у Росії

22 квітня 2024

Усім, хто повторює кліше московської пропаганди, кажемо: там, де приходить російський окупант, зникає гідність, свобода, зокрема й релігійна. Про це сказав Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав у 114-й тиждень великої війни, яку Росія принесла на нашу мирну українську землю.

Предстоятель відзначив, що вже 11 років в Україні триває війна, яка щодня забирає нові життя. Цей тиждень знову був позначений величезними злочинами росіян проти людяності на українській землі, інформує Департамент інформації УГКЦ.

Глава Церкви висловив вдячність усім рятувальникам, парамедикам, лікарям, які рятують людське життя: «Нас вразили слова чернігівського парамедика, який, виймаючи поранене тіло хлопця, голосно молився до Господа Бога, кажучи, той повинен жити. Ще раз складаємо щиру подяку тим, хто рятує життя українців, і промовляємо на весь світ уже всім знайомі, але для нас такі важливі слова: Україна стоїть! Україна бореться! Україна молиться!»

Блаженніший Святослав наголосив, що релігійні представники в Україні уважно слухають все те, що про нас говорять очільники держав, політики тих чи тих країн.

«Цього тижня християн, юдеїв і мусульман України, — відзначив духовний лідер, — вразили слова деяких американських конгресменів, які вважають, що російський лідер захищає християнські цінності в сучасному світі, мовляв, Росія тепер є чи не останнім оплотом традиційних цінностей, Церкви, зокрема в Україні».

Блаженніший Святослав висловив твердження, що повернення до радянських способів впливу на Церкву, які сьогодні чинить Росія, означає неволю для Церкви, незалежно від конфесії, для будь-якої релігійної спільноти.

«Ми, греко-католики, — додав він, — добре пам’ятаємо, як у Радянському Союзі ми були позбавлені легального статусу й існували в катакомбах, були найбільшою суспільною опозицією совєцькому режиму у ХХ столітті».

«Окуповуючи українські землі, — каже Глава Церкви, — Росія насамперед нищить релігійну свободу. Понад 600 храмів різних конфесій було знищено на окупованих територіях».

За його словами, російська православна церква перестає бути Церквою, перетворюючись на частину державної машини зі своєрідними релігійними прикрасами.

Предстоятель розповів, що РПЦ спершу називає колективний захід сатанинським і оголошує проти нього метафізичну війну. Потім намагається виправдати злочини, вбивства, насилля супроти християн, зокрема й українського народу, обіцяючи злочинцям вічне життя і відпущення гріхів за злодіяння в Україні. А останнім часом чуємо, що ця війна, яку спочатку назвали національно-визвольною війною російського народу, оголошена священною.

«Отже, той, хто представляє себе як останнього захисника Церкви і традиційних християнських цінностей, стає богохульником. Бо, називаючи війну священною, чинить злочин не тільки проти людини, а й проти Господа Бога, — чинить акт святотатства», — резюмував Блаженніший Святослав…

Глава УГКЦ подякував тим, хто має відвагу дивитися у вічі правди, яка визволяє і без якої немає справедливості, істинної свободи, не тільки в Україні, а й у Європі, Північній Америці чи будь-якій іншій країні світу.

Фото: Головний храм Збройних сил Росії - храм Воскресіння Христового, розташований у Московській області.