Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес блаженнішого Любомира Гузара

26 лютого 2024

26 лютого 2024 року Блаженніший Святослав урочисто проголосив початок беатифікаційного процесу Блаженнішого Любомира. Проголошення відбулося під час подячного Молебню у Патріаршому соборі з нагоди завершення Року Блаженнішого Любомира, у 91-річчя від дня його народження.

Глава УГКЦ розпочав беатифікаційний процес блаженнішого Любомира Гузара

У Декреті проголошення зазначено, що упродовж шести років від переставлення до вічності світлої пам’яті блаженнішого Любомира Гузара, сила його слова і духу слугує людям підтримкою та орієнтиром у щоденному житті, особливо під час цієї страшної війни. Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

31 травня 2017 року патріарх Любомир спочив у Господі в м. Києві і 5 червня його тіло було поховане в крипті Патріаршого собору Воскресіння Христового.

«Відтоді Божий люд розпочав виявляти особливу духовну шану стосовно особи Любомира Гузара, не так молячись за його упокій, як просячи в нього заступництва, засвідчуючи славу його святості через численні записи в книгах пам’яті, встановлених біля його гробу. Ці записи вказують на отримані знаки, ласки та оздоровлення», — зазначив Блаженніший Святослав у Декреті.

Розслідування щодо беатифікації та канонізації блаженнішого Любомира розпочато з огляду на численні звернення поодиноких людей та спільнот вірних, а також з огляду на присутність серед численної частини Божого люду спонтанної слави святості, що спонукає християн до молитви за посередництвом світлої пам’яті Любомира Гузара.

Заявником цієї справи з уряду (ex officio) є Київська архиєпархія Української Греко-Католицької Церкви.

Постулятором у справі беатифікації та канонізації блаженнішого Любомира Блаженніший Святослав окремим Декретом іменував отця Павла Локотя.

Глава УГКЦ закликав усіх вірних Церкви підтримати цю святу справу і розповів, як можна це зробити.

«Коли хтось отримає яку-небудь ласку за посередництвом блаженнішого Любомира (вислухану молитву, оздоровлення тощо), Ви маєте обов’язок у сумлінні про це повідомити, не маєте права приховати одержаний Богом дар. Повідомити про це потрібно отця Павла Локотя, постулятора. Тоді він, відповідно до всіх церковних правил, цей випадок зафіксує, і тоді процес беатифікації рухатиметься далі», — сказав Блаженніший Святослав, а також заохотив підтримати цей коштовний процес своїми пожертвами.

Під час молебню вперше прозвучала молитва за прославу слуги Божого Любомира Гузара, спеціально укладена для цієї нагоди. Опісля у крипті перед гробом Слуги Божого відслужили панахиду.

Пресслужба Секретаріату Синоду Єпископів УГКЦ

Локації

Персони

Дивіться також

Живе Телебачення Мукачівська греко-католицька єпархія Релігійно-інформаційна служба України Український Католицький Університет Офіційний сайт Ватикану Новини Ватикану Consilium Conferentiarum Episcoporum Europae