Глава УГКЦ привітав єпископа-емерита Петра Стасюка з 30-річчям єпископської хіротонії

9 березня 2023

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви Блаженніший Святослав привітав єпископа-емерита Петра Стасюка з 30-річчям єпископської хіротонії.

«Святкування Вашого ювілею — це велика подія для всіх нас. Разом із вами заносимо до престолу Всевишнього наші молитви, дякуючи Йому за те, що покликав вас на дорогу жертовної посвяти Церкві та рідному народові», — мовиться у привітальному листі, як зазначає Департамент інформації УГКЦ.

Предстоятель пригадав, що рівно 30 років тому з рук владики Максима Германюка, митрополита Вінніпезького, єпископ-емерит отримав єпископську хіротонію, яка стала джерелом щедрих Божих ласк для українців-греко-католиків в Австралії.

«Ви стали для вірних єпархії духовним батьком, ревним проповідником Христового Євангелія, оборонцем культурної спадщини. Високо цінуємо і Ваші чималі старання, які Ви доклали до розвитку катехитичного служіння нашої Церкви», — написав Блаженніший Святослав від себе і від імені Синоду Єпископів УГКЦ.

Нагадаємо, 9 березня 1993 року відбулася архиєрейська хіротонія, на якій головним святителем став митрополит Вінніпезький Максим Германюк, а співсвятителями — митрополит Філадельфійський Стефан Сулик і єпископ Едмонтонський Мирон Дацюк, ЧСВВ. Відтак 2 травня 1993 року відбулася інтронізація нового єпископа в катедральному соборі Святих верховних апостолів Петра і Павла в Мельбурні (Австралія).