Глава УГКЦ на Успіння в Уневі: Маріє, єдина, хто можеш сказати до Бога «Сину», молися за синів і дочок України!

15 серпня 2024

Сьогодні ми вкладаємо в руки Пречистої Діви Марії, єдиної, яка до Бога може сказати «Сину», молитви за наше військо, за перемогу добра над злом в Україні, за перемогу над ворогом, який приходить, щоби вбивати і вигублювати. Про це сказав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав під час проповіді у Свято-Успенській унівській лаврі 15 серпня, у свято Успіння Пресвятої Богородиці.

«Ми сьогодні відзначаємо свято перемоги життя над смертю», — наголосив Предстоятель, інформує Департамент інформації УГКЦ.

За словами Блаженнішого Святослава, свято Успіння Пресвятої Богородиці — це свято перемоги нетлінного дівицтва й чистого материнства над усіма людськими вадами, похотями, ницістю і хтивістю: «Сьогодні святість у всій своїй силі сяє в постаті Пречистої Діви Марії, яка восходить і спочиває у руках свого божественного Сина», — зазначив архиєрей.

Цитуючи Псалом 44, який ранні християни читали на свято Успіння Пречистої Діви Марії, Глава Церкви пояснив, що Мати Царя завжди мала і має особливу роль та місію, — місію в ділі свого Сина.

«Невипадково в день Її успіння у дивний спосіб усі апостоли зійшлися, щоби супроводжувати Її в переході від землі на небо. І невипадково учні Христові ось уже дві тисячі років збираються разом у цей день, щоби вкласти в серце, в уста, в руки Пречистої Діви Марії наші з вами прохання і молитви, — зауважив Глава УГКЦ і додав: — А Вона сьогодні, восходячи на небеса, несе всі ті болі, сльози, страждання Божого народу, і вкладає їх разом зі своєю душею в руки свого божественного Сина».

Крім цього, під час проповіді Блаженніший Святослав наголосив, що Діва Марія була єдиною людською особою, до якої Бог міг сказати «Мамо», а між людьми не було, нема і не буде більше нікого, хто міг би до Бога сказати «Сину мій».

Сьогодні, під час жорстокої війни, ці слова по-особливому резонують у серцях українців. Тому у свято Успіння Пресвятої Богородиці, за словами Патріарха, весь український народ складає свої молитви в руки Пречистої Діви за всіх синів і дочок України.

«Ми сьогодні просимо: Пречиста Діво Маріє, Ти, яка єдина можеш сказати до Бога „Сину, Синочку“, молися за синів і дочок України! Нехай наші страждання, біль і сльози почує сьогодні ціле небо! Покажи сьогодні силу добра, історії в дії твого боголюбивого українського народу!» — завершив молитвою Блаженніший Святослав.

Наприкінці Літургії Блаженніший Святослав привітав отців і братів Студійського уставу зі святом Успіння Пресвятої Богородиці. А також привітав з 50-річчям бр. Іпатія Сеньковського, ЧСВВ, вручивши йому Патріаршу грамоту з нагоди ювілею.

Окрім цього, Глава Церкви звернувся зі словами вдячності до чисельних паломників, які прибули до Свято-Успенської унівської лаври на спільну молитву. Особливу пошану Блаженніший Святослав висловив батькам, матерям, жінкам і дітям, які втратили на війні своїх рідних.

«За вас сьогодні була особлива молитва. Я вам обіцяю, що ваша мати-Церква ніколи вас не покине. Завжди мати-Церква пригортає своїх дітей не тільки, коли нам усім добре і весело, але й тоді, коли нам найтяжче, — зазначив Предстоятель. — Це про вас ми вклали цю молитву в руки і серце Пречистої Діви Марії, яка у свято Успіння восходить на небеса».