Декрет представлення та проголошення владики Браяна Байди єпархіальним єпископом єпархії Торонто і Східної Канади

14 липня 2022

Вих. ВА 22/111

ДЕКРЕТ

представлення та проголошення владики Браяна Байди
єпархіальним єпископом єпархії Торонто і Східної Канади

На славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа. Амінь

СВЯТОСЛАВ

Божою милістю і в повному сопричасті з Римським Апостольським престолом
Верховний Архиєпископ Києво-Галицький,

Отець і Глава Української Греко-Католицької Церкви

ДОРОГОМУ В ХРИСТІ БРАТОВІ НАШОМУ

преосвященному владиці Браянові Йосифові Байді

Мир Вам у Господі!

Друга світова війна спричинила велику хвилю еміграції, значно збільшуючи число українців з попередніх еміграцій. Задля забезпечення духовних потреб вірних нашої Церкви Апостольський престол заснував 3 березня 1948 року екзархат Східної Канади. До складу екзархату ввійшли всі канадські провінції на схід від Манітоби: Онтаріо, Квебек, Нова Скотія, Нью-Брансвік, Ньюфауленд, Острів Принца Едварда. Першим єпископом став преосвященний владика Ісидор Борецький. Одержавши 17 липня 1938 року ієрейські свячення з рук владики Діонізія Нярадія, отець Ісидор Борецький був іменований 3 березня 1948 року екзархом новоствореного екзархату. Архиєрейська хіротонія відбулася 27 травня того самого року в катедрі Святого священномученика Йосафата. Його першим святителем був владика Василь Ладика.

3 листопада 1956 року владика Ісидор був призначений єпархом новоствореної єпархії Торонто і Східної Канади. У той час на території Торонтонської єпархії перебувало 70 тисяч українців-греко-католиків, своє душпастирське служіння виконував 101 священник, який обслуговував 63 парафії та 30 місійних станиць, діяли 55 парафіяльних шкіл та інституцій.

На території Торонтонської єпархії в Торонто, Монреалі та Оттаві душпастирювали також отці василіани, головним осідком яких був монастир Святого Григорія Нісського в Торонто. Отці редемптористи опікувалися парафією Пресвятої Євхаристії, при якій був монастир. Сестри служебниці провадили Академію для дівчат в місті Анкастер. Діяв також провінційний дім сестер служебниць в Торонто.

У часи архипастирського служіння владики Ісидора Борецького наш славний попередник, патріарх Йосиф Сліпий, тричі відвідував Торонтонську єпархію: у 1968, 1973 і 1976 роках. 16 червня 1998 року папа Іван Павло II прийняв зречення з уряду єпископа Ісидора Борецького у зв’язку з досягненням пенсійного віку.

1 липня 1998 року єпархом Торонтонської єпархії було іменовано владику Корнилія Пасічного, єпископа Саскатунського. Маючи формацію монаха, духівника семінарії та єпархіального єпископа, владика Корнилій зробив великий внесок у духовну обнову духовенства і мирян Торонтонської єпархії. Як правлячий єпарх він служив до резигнації, 3 травня 2003 року Божого.

Його наступник, владика Стефан Хміляр, якого іменували у квітні 2003 року, продовжив розпочату працю своїх попередників і зробив багато для оживлення духовного життя та адміністративного служіння при кожній парафії єпархії.

9 листопада 2019 року Божого Святіший Отець Франциск прийняв зречення преосвященного владики Стефана Хміляра з уряду єпархіального єпископа єпархії Торонто і Східної Канади та призначив Вас, владико Браяне, апостольським адміністратором цієї єпархії. Незважаючи на виклик пандемії, за цих неповних три роки Вам вдалося відвідати майже всі парафії розлогої Торонтонської єпархії, змінити осідок єпископської канцелярії, організувати Єпархіальний собор, створити ефективну єпархіальну фінансову раду.

Зваживши на духовні потреби вірних нашої Церкви та вакантність цього єпархіального престолу, Синод Єпископів УГКЦ вибрав Вас на уряд єпархіального єпископа Торонтонської єпархії і подав це рішення Римському Архиєреєві. Святіший Отець Франциск прихильно сприйняв такий вибір, поблагословив його та іменував Вас на цей уряд, перевівши із нашої Саскатунської єпархії для українців Канади. Повідомлення про це було подане до загального відома 28 квітня 2022 року Божого.

Задля слави Божої та спасіння боголюбивого люду ми, владою нам даною, відповідно до кан. 81 і кан. 86, § 2 Кодексу канонів Східних Церков,

ПРЕДСТАВЛЯЄМО ТА ПРОГОЛОШУЄМО ВАС

єпархіальним єпископом єпархії Торонто і Східної Канади.

Дорогий Владико!

Закликаємо Вас, згідно з поученням Апостола народів, щоб Ви були «бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати» (Тит. 1, 7–9).

Здійснюйте архиєрейське служіння відповідно до Кодексу канонів Східних Церков і Канонів партикулярного права Української Греко-Католицької Церкви. Будьте вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ та на кожний заклик Отця і Глави Церкви беріть у ньому участь.

Взиваємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для наших вірних і спасіння їхніх душ. Прислухайтеся до духовенства та мирян довіреної Вам єпархії.

Прохаємо вірних Торонтонської єпархії прийняти свого єпископа з пошаною і любов’ю. Духовенство нехай виявляє супроти Вас належний послух у служінні Христові, Церкві й Божому люду, щоб поширювалося слово Христової істини в усій єпархії на славу Святої, Єдиносущної, Животворної і Нероздільної Тройці, Отця, і Сина, і Святого Духа.

Разом з єпископами нашої Церкви вимолюємо в Господа для Вас, дорогий наш співбрате, Божих благодатей, потрібних для належного виконання покладених на Вас обов’язків.

Благословення Господнє на Вас, дорогий брате во Христі!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,