Декрет іменування владики Максима Рябухи єпископом-помічником Донецького екзархату

22 грудня 2022

Вих. ВА 22/300

ДЕКРЕТ

іменування владики Максима Рябухи
єпископом-помічником Донецького екзархату

На славу Святої, Єдиносущної, Животворящої і Нероздільної Тройці,
Отця, і Сина, і Святого Духа,

і на добро ввіреного нам Божого люду. Амінь

Божою милістю і в повному сопричасті

з Римським Апостольським престолом

СВЯТОСЛАВ

Отець і Глава

Української Греко-Католицької Церкви

Дорогому в Христі братові нашому

преосвященному владиці Максимові Рябусі,
титулярному єпископові Стефаніяко

Мир Вам у Господі!

Наш славний попередник, світлої пам’яті патріарх Любомир Гузар, зважаючи на потреби вірних Української Греко-Католицької Церкви, у січні 2002 року Божого заснував Донецько-Харківський екзархат.

Довготривалий досвід пастирського служіння на цьому терені показав, що для кращої духовної опіки наших вірних територію Донецько-Харківського екзархату потрібно поділити.

2 квітня 2014 року році ми заснували Харківський екзархат і змінили назву Донецько-Харківського екзархату на «Донецький екзархат». До останнього належать: Донецька, Дніпропетровська, Запорізька та Луганська області.

Отримавши згоду Синоду Єпископів УГКЦ і благословення Вселенського Архиєрея Франциска, Папи Римського, задля слави Божої та спасіння боголюбивого люду, ми, владою нам даною, відповідно до припису канону 86, § 1, п. 1 Кодексу канонів Східних Церков, іменуємо і поставляємо Вас, возлюблений наш брате,

єпископом-помічником
Верховноархиєпископського Донецького екзархату
Української Греко-Католицької Церкви.

Дорогий брате!

Ви здійснюватимете архиєрейське служіння як єпископ-помічник екзарха Донецького екзархату. Будьте для нього опорою у виконанні обов’язків, свої дії завжди узгоджуйте з ним. Будьте йому вірним сином. Шануйте його, як свого батька, щоб інші шанували Вас.

Це служіння здійснюватимете також відповідно до Кодексу канонів Східних Церков, партикулярних законів Української Греко-Католицької Церкви та декретів і вказівок екзарха Донецького екзархату.

Заохочуємо Вас, згідно з повчанням Апостола народів, щоб Ви були «бездоганним, гостинним, добролюбивим, мудрим, справедливим, благочестивим, стриманим, який дотримується правдивої науки згідно з навчанням… здібний наставляти в здоровій науці та й супротивників переконувати» (Тит. 1, 7–9).

Ви приймаєте це служіння у той час, коли на наших Богом благословенних землях триває кривава загарбницька війна. Просимо в милосердного Господа Ісуса Христа, щоб Він кріпив і зберіг Вас та Ваших вірних у випробуваннях. Хай через ваші молитви на ці землі прийде справедливий Божий мир!

Нагадуємо Вам про важкий архиєрейський обов’язок бути вірним членом Синоду Єпископів УГКЦ і, згідно з приписами права, на кожний заклик Отця і Глави Церкви брати в ньому участь.

Закликаємо Вас берегти й утверджувати віру та віддано працювати для наших вірних і спасіння їхніх душ.

Прохаємо духовенство та вірних Донецького екзархату з відкритим і щирим серцем, з пошаною і любов’ю прийняти преосвященного владику Максима та завжди пам’ятати його у своїх молитвах.

Вимолюємо в Господа для Вас, дорогий наш співбрате в служінні святій нашій Церкві, Божих благодатей, потрібних для належного виконання покладених на Вас обов’язків та для завершення у святості Вашої душі.

Благословення Господнє на Вас, дорогий брате во Христі!

† СВЯТОСЛАВ

о. Микола Сулима,