Блаженніший Святослав освятив горельєфи сповідникам віри Павлу Василику та Софрону Дмитерку в Івано-Франківську

13 грудня 2021

Відтепер горельєфи будуть прикрашати фасад архикатедрального собору Воскресіння Христового м. Івано-Франківська та служити для всіх постійним нагадуванням про підпілля нашої Церкви.

Сьогодні, 13 грудня, у межах відзначення 10-ліття Івано-Франківської митрополії УГКЦ, до столиці Прикарпаття завітав Отець і Глава УГКЦ Блаженніший Святослав. На початку свого візиту Предстоятель, разом з присутніми архиєреями та священнослужителями, освятив нові горельєфи на архикатедральному і митрополичому соборі Воскресіння Христового. Про це повідомляє Департамент інформації Івано-Франківської архиєпархії УГКЦ.

Горельєфи присвячені пам’яті двох підпільних єпископів УГКЦ — владики Павла Василика та владики Софрона Дмитерка. Впродовж часів, коли наша Церква перебувала в нелегальному становищі, обоє сповідників віри багато потрудилися, щоб тут, на Прикарпатті, й надалі продовжувалося ширитися Боже слово та здорова наука Церкви.

Після освячення в головній греко-католицькій святині міста Івано-Франківська розпочалася Архиєрейська Божественна Літургія, яку очолив Отець і Глава УГКЦ. Разом з ним молилися архиєпископ і митрополит Івано-Франківський УГКЦ владика Володимир Війтишин, архиєпископ і митрополит Львівський владика Ігор Возняк, архиєпископ і митрополит Тернопільсько-Зборівський владика Василій Семенюк, єпарх Коломийський владика Василій Івасюк, єпарх Чернівецький владика Йосафат Мощич, єпарх Сокальсько-Жовківський владика Михаїл Колтун та його помічник владика Петро Лоза, єпарх Самбірсько-Дрогобицький владика Ярослав Приріз та його помічник владика Григорій Комар, єпарх Бучацький владика Дмитро Григорак, єпарх Стрийський владика Тарас Сеньків та його помічник владика Богдан Манишин, екзарх Одеський владика Михаїл Бубній, екзарх Харківський владика Василій Тучапець, численно зібрані священнослужителі та вірні з усіх куточків Прикарпаття.

Всі охочі можуть долучитися до спільної молитви через онлайн-трансляцію.

Довідка

Владика Павло Василик був єпископом-помічником Івано-Франківської єпархії з 1989 по 1993 роки.

Владика Павло Василик був тим, хто очолив делегацію до Москви у складі єпископів Софрона Дмитерка, Филимона Курчаби, отців Григорія Сімкайла, Володимира Війтишина, Тараса Сеньківа, Ігора Возьняка, численних вірних, щоби добитись відновлення статусу УГКЦ.

Владика Павло став тією ранньою зорею, завдяки якій було відновлено духовну опору церковного сьогодення. Рішучість, твердість віри і добра вдача єпископа досі залишаються зразковим прикладом для сучасників.

Він був єпископом-помічником Івано-Франківської єпархії з 1989 по 1993 роки.

Біографія владики Павла Василика — ПОСИЛАННЯ.

Владика Софрон Дмитерко

Життєвий шлях владики Софрона — живий приклад самовідданості та любові до свого народу та Церкви. Саме в часі його архієрейського служіння наша Церква вийшла з підпілля та почала шлях до відновлення. Всього за часи підпілля рукоположив понад 65 священиків! Владика Софрон Дмитерко був у когорті духовенства, яка в 1989 р. представляла голос нашої Церкви у Москві.

Світлої пам’яті владика Софрон очолював Івано-Франківську єпархію впродовж 29 років (з 1968 по 1997 рр.) і доклав титанічних зусиль для її збереження, становлення і розвитку.

Біографія владики Софрона Дмитерка — ПОСИЛАННЯ.