Апостольський Нунцій в Україні: ми — Церква, і наша сила — у єдності з Богом і єдності між нами

29 листопада 2023

Архиєпископ Вісвальдас Кульбокас, Апостольський Нунцій в Україні, поділився думками про те, як він бачить співпрацю римо- та греко-католицьких єпископів України в часи війни.

Також Його Преосвященство розповів, як Святіший Отець сприймає Україну і чому дуже важливо частіше по це нагадувати, повідомляє католицький суспільно-релігійний інтернет-часопис «Credo».

Як пройшли спільні реколекції та братерська зустріч єпископів обох обрядів? Як Ви оцінюєте співпрацю єпископів у ці складні часи?

Спільні реколекції та спільна зустріч єпископів — це нагода для молитви і нагода поговорити про різні важливі питання. Єпископам корисно спілкуватися, щоб обдумати і зорієнтуватися, як діяти разом. Це була гарна зустріч — кажу це щиро. Вона була дуже конкретна і результативна. Також єпископи мали зустрічі з представниками благодійних організацій стосовно допомоги, і не лише гуманітарної. Я впевнений, що ми не можемо працювати виключно людським розумом. Тож перебування у такому місці молитви, як Зарваниця, дало нам натхнення та благодать на подальші дії.

Чи розповідали владики УГКЦ, як проходить звикання їхніх вірян до нового календаря?

Ні, про це ми не говорили. Але так, і мені було би цікаво це почути. Та, можливо, ще зарано робити якісь підсумки, бо ще не було Різдва і Великодня. Тоді побачимо. Але на спільній зустрічі про це поки не говорили.

Які справи Ви, як представник Святішого Отця, вважаєте пріоритетними для єпископів країни, в якій триває війна?

Зараз, у час війни, коли так багато полонених і поранених, так багато депортованих дітей, так багато стражденних, — я вважаю, що головною є пастирська робота. А також комунікація з Апостольським Престолом, щоб діяти разом, щоб думати разом над тим, як принаймні почати вирішувати ту велику кількість проблем, які принесла війна.

З Вашого звернення до єпископів розпочалося чергове пленарне засідання Конференції римо-католицького єпископату в Україні. Яке головне повідомлення Ви хотіли до них донести?

9 листопада я мав зустріч із Папою Франциском. Він усім серцем з Україною. І він вдячний за кожну зустріч з українськими єпископами, тому що для нього важливо чути про все безпосередньо від них. І я їм про це сказав — хоча їм це і так відомо, але нагадати не завадить, бо це важливо. Я знаю, і ми всі бачимо, що в Україні є різні реакції на слова та ініціативи Папи; але наголошу: серце Папи — з Україною. Про це важливо говорити, це важливо підкреслювати знову і знову. Ми — Церква, і наша сила — у єдності з Богом і єдності між нами.