100 років від дня народження cвятого Івана Павла ІІ: візит до Перемиської катедри УГКЦ в 1991 році

1 червня 2020

18 травня минуло 100 років від дня народження Івана Павла ІІ. Офіційний інтернет-ресурс Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ поділився фотографіями, «які мають велике значення для історії Української Греко-Католицької Церкви. Відвідуючи наші громади по цілому світі зібрано разом кількасот послань, проповідей, листів Івана Павла ІІ, скерованих до української громади, церковних установ та наших єпископів». Ділимося посланням і фото із його відвідин катедрального храму УГКЦ у Перемишлі 2 червня 1991 року.

«Роковини народження Івана Павла ІІ, нехай будуть для нас згадкою про нього, а передусім молитвою до святого за Україну, Його власними словами.

«Нехай же ця Земля й далі розвиває своє благородне завдання, з гордістю, яку висловив Т. Шевченко: „Немає на світі України, немає другого Дніпра“. Народе, що живеш на цій землі, не забувай цього! … Нехай Господь благословить тебе, дорогий народе України, й нехай завжди береже твою улюблену Батьківщину», — слова виголошені Іваном Павлом ІІ 23 червня 2001 року в Києві.

Слово папи Івана Павла ІІ до українців греко-католиків Польщі з нагоди передачі їм церкви Найсвятішого Серця Ісусового в Перемишлі та піднесення її до гідності архикатедри Святого Івана Хрестителя

За матеріалами Перемисько-Варшавської архиєпархії УГКЦ