«Як зробити Церкву популярною серед молоді?» — #молодьзапитує, а Глава УГКЦ відповідає

16 вересня 2020

Цікавою і трендовою Церкву для сучасної молоді повинні зробити самі молоді люди. На цьому наголосив Отець і Глава УГКЦ під час спілкування із українською молоддю з цілого світу в рамках фестивалю «Вітер На-Дії».

«Якщо ви думаєте, що сивобороді чи сивочолі ваші владики скажуть, як бути Церкві трендовою, то ви намарно сподіваєтеся», — сказав Блаженніший Святослав і вкотре повторив, що сьогодні спільнота молоді Церкви покликана зробити її популярною.

На його переконання, якщо сучасна молодь буде бачити, що є молоді християни, які серед сотень різних пропозицій обрали саме те, що у собі несе і пропонує Церква, тоді саме церковна молодь буде агентами промоції церковної присутності.

Предстоятель запевнив співрозмовників у тому, що церковні ієрархи, зі свого боку, намагатимуться бути разом з молодими людьми в Інтернеті загалом і в соціальних мережах зокрема. «Однак для нас бути лише статично присутніми є замало, — сказав він і додав: — Візьміть те, що ми сьогодні між собою віднаходимо і понесіть далі! Нехай молодий хлопець передасть це молодій дівчині. Будьте ви, наша молоде, контагіозною, щоби могти заразити радістю усіх тих, які є біля вас. Тоді Церква буде присутньою, як промінчик, як світло надії, для сучасної молоді».

За словами Глави Церкви, багато різних яскравих, блискучих пропозицій є радше пропозиціями на один день, на коротку дистанцію. А Церква і Господь Бог пропонують щось, що триває, що є вічним, що є справжнім.

«Тому шукайте те, що є справжнім! І, якщо знайдете, поділіться цим з іншими!» — закликав Патріарх небайдужу молодь.

За матеріалами Департамент інформації УГКЦ