Владику Богдана Данила обрано Президентом Об’єднання східних католицьких єпископів у США (Eastern Catholic Association)

28 березня 2023

Більшість східних католицьких єпископів Сполучених Штатів Америки зібралися в Сент-Луїсі (штат Міссурі, США) упродовж 22–23 березня 2023 року задля того, щоб обговорити питання, які турбують усі Церкви, включаючи катехизацію, євангелізацію та адміністративне управління. Серед учасників були єпископи Української Католицької, Візантійської Католицької, Маронітської, Мельхітської, Сиро-Малабарської та Халдейської Церков.

Насамперед архиєпископ і митрополит Філадельфійський владика Борис Ґудзяк виступив перед єпископами з доповіддю про ситуацію в Україні та Фонд гуманітарної допомоги Філадельфійської митрополії. Присутні єпископи пообіцяли духовну солідарність зі стражденним народом України та фінансову підтримку. Вони виступили зі спільним Зверненням про мир в Україні.

Увечері, 22 березня 2023 року, у катедральній базиліці Святого Людовика відбулася Божественна Літургія, яку очолив архиєпископ Борис. Архиєпископ Сент-Луїса Мітчелл Розанскі виголосив зворушливу проповідь.

«Мої брати і сестри, ми не можемо думати, що через те, що війна за кордоном, вона далека від нас», — сказав у своїй проповіді архиєпископ Розанські. «Нас єднає з народом України наша віра».

Владика Богдан Данило з Української католицької єпархії Святого Йосафата в Пармі представив Душпастирську програму УГКЦ на 2030 рік «Надія, до якої нас кличе Господь» та надав єпископам матеріали для її реалізації. Він акцентував увагу на трьох моментах: близькість і практична увага до бідних і маргіналізованих, шлях до лікування ран і зцілення травм, а також християнська сім’я — домашня Церква.

Група подякувала єпископу Курту Бернетту з візантійської католицької єпархії Пассаїку за його провід протягом останніх шести років. Єпископи обрали нову колегію. Владику Богдана Данила обрали новим президентом Об’єднання східних католицьких єпископів (Eastern Catholic Association). Віце-президентом буде єпископ Френк Калабат з Халдейської єпархії Св. Томаса в Детройті. Єпископ Павло Хомницький з Стемфордської української католицької єпархії виконуватиме функції секретаря, а єпископ Франсуа Бейруті з Мельхітської Єпархії Ньютона — економа. Єпископ Курт Бернетт є довіреною особою асоціації.

Наступного разу східні католицькі єпископи зберуться в листопаді на щорічній зустрічі всіх католицьких єпископів у Сполучених Штатах Америки, а в березні наступного року знову в Сент-Луїсі.

Учасниками зустрічі цього разу стали: Франк Калабат, єпископ Халдейської єпархії Св. Томи в Детройті, Вільям Скурла, архиєпископ-митрополит Візантійської католицької архиєпархії Піттсбурга, Курт Бернетт, єпископ Візантійської католицької єпархії Пассаїку, Франсуа Бейруті, єпископ Мелькітської єпархії Ньютона, Ніколас Самра, єпископ-емерит Мельхітської єпархії Ньютона, Джой Алапатт, єпископ Сиро-Малабарської єпархії Св. Томи, Павло Хомницький, єпископ Стемфордської української католицької єпархії, Борис Ґудзяк, архиєпископ і митрополит Української католицької архиєпархії Філадельфії, Богдан Данило, єпископ Української католицької єпархії Св. Йосафата в Пармі, Еліас Зайдан, єпископ Маронітської єпархії Богоматері Ліванської в Сент-Луїсі, Грегорі Мансур, єпископ маронітської єпархії Св. Марона в Нью-Йорку.