Владика Степан Сус висловив співчуття з приводу смерті єпископа Яна Пурвінського

8 квітня 2021

8 квітня 2021 року преосвященний владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства, взяв участь у похоронних богослужіннях єпископа Римо-Католицької Церкви в Україні Яна Пурвінського.

Поховання владики Яна Пурвінського, вислуженого єпископа-ординарія Києво-Житомирської дієцезії Римо-Католицької Церкви, відбулися у м. Житомирі в катедральному соборі Святої Софії. Від імені Синоду Єпископів Української Греко-Католицької Церкви та Блаженнішого Святослава, Отця і Глави УГКЦ, участь у похоронних богослуженнях взяв владика Степан Сус, єпископ Курії Києво-Галицького Верховного Архиєпископства.

«Сьогодні наша Церква єднається із Вами у молитві за упокій святої пам’яті єпископа Яна. За роки служіння він став духовним батьком, душпастирем та наставником для багатьох, не лише римо-католиків, але і також греко-католиків, православних, протестантів. Єпископ Ян вмів бути поруч усіх, зокрема у часи випробувань, переслідувань, не боявся подавати руку підтримки вірним Української греко-католицької Церкви. За це йому велике спасибі! Його доброта, увага, побожність сьогодні спонукає усіх нас до наслідування. Нехай Господь дарує йому вічну радість в небі», — висловив слова вдячності та співчуття владика Степан.

Нагадаємо, що 6 квітня цього року владика Віталій Кривицький, єпископ Києво-Житомирської дієцезії, повідомив про смерть і відхід до вічності єпископа Яна Пурвінського: «З братерським сумом та у дусі пасхальної радості, прагну повідомити, що 6 квітня 2021 року о 2-гій ночі, на 86 році життя, Господь покликав до себе свого слугу єпископа Яна Пурвінського. Дякуючи всім, хто підтримував Пастиря у молитві, особливо в ці останні дні, прошу й надалі молитися до Милосердного Отця, щоб прийняв його у свої батьківські обійми».

Владика Ян Пурвінський був відкритою й доброзичливою людиною, з молодого віку присвятивши своє життя служінню Богові та людям, проповіді й праці на ниві Христовій. Він стояв біля витоків відродження Київсько-Житомирської дієцезії, а з 1998 року став єпископом-ординарієм дієцезії Римсько-Католицької Церкви. Нехай наш Господь Ісус Христос прийме пастиря своєї Церкви в невимовне радування вічним життям, а нам дарує велику милість по всі дні творити його волю.

Висловлюємо щире співчуття рідним та Церкві, якій Ян Пурвінський присвятив більшу частину свого життя. Нехай пам’ять про нього буде вічною!

Довідка

Єпископ Ян Пурвінський народився 19 листопада 1934 року в Латвії в сільській польській родині.

Закінчив вищу духовну семінарію в Ризі. Висвячений 13 квітня 1961 року.

Душпастирську діяльність розпочав на посаді вікарія в Даугавпілсі. Пізніше був настоятелем в Даугавпілсі, Краславлі, Індрі. Віцедекан. На прохання католицької громади м. Житомира і за узгодженням з кардиналом Юліаном Вайводсом 2 серпня 1977 року призначений вікарієм житомирського кафедрального собору Святого Софії. У 1981 році призначений єпископським вікарієм України і Молдови.

В 1983 році отримав почесне звання капелана Папи Римського. 16 січня 1991 року папою Іваном Павлом II призначений єпископом відродженої Житомирської дієцезії. Консекрація відбулася 4 березня 1991 року в Житомирі в соборі Святої Софії. З 1998 року — єпископом-ординарієм Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви.

15 червня 2011 року папа Бенедикт XVI прийняв відставку єпископа Яна Пурвінського, з посади ординарія Київсько-Житомирської дієцезії Римсько-Католицької Церкви в Україні, у зв’язку з досягненням ним пенсійного віку.

4 березня єпископ відзначив 30 років від дня єпископської консекрації.

За матеріалами Департаменту інформації УГКЦ та фейсбук-сторінки владики Степана Суса