Владика Степан Сус семінаристам: «Ми маємо виховувати у собі свідомість відповідальності за нашу Церкву»

18 лютого 2020

Голова ПМВ владика Степан Сус зустрівся з вихованцями Дрогобицької духовної семінарії і розповів про сучасні душпастирські потреби у країнах, якими опікується Пасторально-міграційний відділ і вимоги до майбутніх кандидатів на служіння.

«Мені надзвичайно приємно бути з вами, бачу багато знайомих обличь. Ваша семінарія — перша, з якої ми розпочали традиційні зустрічі Пасторально-міграційного відділу з семінаристами, — зазначив голова Пасторально-міграційного відділу. — Наше головне завдання — забезпечити душпастирями наших вірних. Це не легко зробити. Для цього священникам потрібні мінімальні знання відповідної іноземної мови, вони мають бути готові до багатьох викликів і швидкої адаптації. Ми працюємо над тим, щоби допомогти нашим священникам бути добре прийнятими в новому місці і мати належну опіку».

Він відзначив, що на сьогодні існує потреба у священниках у Чехії, Словаччині, Південно-Африканській Республіці, Лівані, Іспанії та деяких інших країнах.

«УГКЦ — це місійна церква. Ми не обмежуємося межами Галичини чи України, а стараємося бути там, де є наші вірні. Сьогодні географія нашої Церкви є унікальна. Ми маємо 4 парафії китайців, які моляться англійською, але нашу Літургію. Для них служить отець-єзуїт з Ванкувера. І ці спільноти збираються у Гонконзі і Ванкувері. Вони могли би бути буддистами, але стали греко-католиками. Деякі з них навіть носять вишиванки. Це є феномен. Отже, є якась особлива атмосфера в нашому способі життя і служінні, що люди, які часто не є українцями, хочуть стати греко-католиками і дотримуватися нашого обряду», — розповів владика Степан.

«Метою нашої зустрічі не є відкриття віз для вас і ми зараз нікого не повеземо в Ліван, ОАЕ чи Португалію, — хоча це б був гарний досвід, — зауважив єпископ. — Але вийшовши з семінарії і за кілька років ставши священниками, ви повинні відчувати відповідальність за свою Церкву. Я тривалий час очолював Гарнізонний храм у Львові. Відчував себе у зоні комфорту, але в один момент зателефонували і сказали, що Синод Єпископів і Папа Франциск вирішили, що ви маєте бути єпископом і йти до Києва. І я, не вагаючись, пішов далі. Я вчуся бути єпископом. Ми маємо виховувати у собі свідомість відповідальності за нашу Церкву. І якщо хтось з вас сумніватиметься, чи потрібні ви Церкві, якщо після закінчення семінарії відчуватимете, що щось не так, чи стикатиметься з багатьма викликами — телефонуйте до мене, я постараюся всіх вислухати і ми обов’язково знайдемо, кудись вас можна залучити, щоби ви всі змогли зреалізувати себе у Церкві», — закликав владика Степан семінаристів.

У зустрічі також взяли участь працівники Пасторально-міграційного відділу о. Андрій Гах та о. Роман Ільницький, які презентували свій напрямок роботи у відділі.

«Наш відділ був створений, щоби найперше охопити духовною опікою наших вірних, які виїхали за кордон, переважно у країни Європи — Іспанія, Португалія, Греція, Італія. Щоби наші люди не розчинялися в тих країнах, ми хотіли згуртувати наших вірних, почали думати про можливість творення громад, шукати місця богослужінь, — розповів секретар ПМВ о. Андрій Гах. — Світлої пам’яті отець Василь Поточняк був один з перших ініціаторів такого душпастирства в Італії і був першим координатором для українців Італії. Він їздив по містах, шукав наших людей, створював громади. Як наслідок, сьогодні в Італії маємо екзархат, понад 100 парафій і близько 60 священників».

Він підкреслив, що завдання Пасторально-міграційного відділу — дбати про духовну опіку наших вірних, які перебувають у тих країнах, де немає ієрархічної структури УГКЦ.

«Люди в багатьох країнах спраглі почути Боже Слово. Вони часто мають матеріальне, але не мають духовного. І шукають. Ви не маєте думати про проблеми, де жити, що їсти, як утримати сім’ю, головне — бажання послужити Церкві і людям, щоби ми стали носіями Божої благодаті там, де цього потребує Церква», — звернувся о. Андрій до вихованців Дрогобицької семінарії.

Зустріч відбулась у межах традиційних відвідин Пасторально-міграційного відділу всіх семінарій УГКЦ для плекання місійного духу та інформування про сучасні потреби для служіння.

Також у Дрогобичі голова ПМВ владика Степан Сус зустрівся з владикою Ярославом Прирізом, єпископом Самбірсько-Дрогобицьким. Владика Степан подякував за душпастирів з єпархії, які несуть своє служіння для вірних УГКЦ там, де ще немає структур нашої Церкви і поділився планами щодо розвитку праці відділу. Єпарх Самбірсько-Дрогобицький подякував за візит та служіння владики і висловив готовність і надалі всіляко сприяти праці Пасторально-міграційного відділу УГКЦ.

За матеріалами Пасторально-міграційного відділу УГКЦ