Владика Гліб Лончина помолився Панахиду на місці масових поховань в Ізюмі

25 вересня 2022

20 вересня 2022 року апостольський адміністратор Паризької єпархії Святого Володимира для українців візантійського обряду у Франції, Швейцарії та країнах Бенілюксу владика Гліб Лончина разом із о. Богданом Борисенком відвідали місце масових поховань у м. Ізюмі.

Владика Гліб Лончина помолився Панахиду на місці масових поховань в Ізюмі

На цьому місці нового кладовища владика Гліб Лончина у співслужіння о. Богдана Борисенка зі Свято-Дмитрівської церкви УГКЦ м. Харкова помолилися Панахиду за душі усіх невинно вбитих і захоронених. Про це у своєму фейсбук-дописі розповідає учасниця молитви та волонтерка Ольга Різниченко.

«У той тихий сосновий ліс, де ізюмці раніш любили відпочивати, дихали цілющим повітрям, збирали гриби і лікувальні шишки, російські окупанти за ці весняні і літні місяці звезли сотні убитих, закатованих українців — тих, певно, хто не проявляв лояльності до ворога, а може вбитих просто заради їхніх катівських розваг. І зараз у цьому лісі працюють у захисних комбінезонах з респіраторами на обличчі медсудекперти, які ексгумують трупи наших людей», — зазначає волонтерка.

Продовжуючи свою розповідь, Ольга Різниченко зазначає, що багатий на бузок, полуницю і гриби край Російська Федерація засіяла смертю. «Ти їдеш, дивишся крізь лобове скло машини і шукаєш хоч якусь вцілілу будівлю. Розбомблені споруди, підірвані мости, на дорогах спалена техніка. І перше, що просять військові — не заходити на узбіччя. Бо перед втечею рашисти розкидали всюди міни-пелюстки, малопомітні для ока. Військові провезли нас понтонним мостом на лівий берег Донця. Тут поки не проїдеш вантажівкою. І тому лівобережна громада потерпає ще й через відсутність харчів і засобів гігієни».

Саме тому ще однією метою поїздки стала роздача гуманітарної допомоги та продуктових наборів для потребуючих людей.

«Те, що нам вдалось роздати людям, кількісно не покриває і сотої долі потреб. Бо ті, хто живе на околицях, фізично не можуть добратися й тут на лівому березі до локацій роздачі гуманітарної допомоги», — підкреслює учасниця благодійної ініціативи.

Цікаво, що під час поїздки команда волонтерів зустрілася із італійським клоуном Марко Родарі. Саме зараз він здійснює десятиденний проєкт дитячих програм у деокупованих селах. «Люди зі всього світу, здатні співчувати і діяти — в цю лиху годину з нами. Вони моляться і душею перебувають на українському полі брані зі втіленням абсолютного зла».

Наприкінці свого допису Ольга Різниченко висловила вдячність за фінансову і предметну допомогу жертводавцям: БФ «Омріяна країна», БФ «Торба самаритянина», українській громаді церкви Свв. Володимира та Ольги з м. Чикаго (США), українській громаді з м. Берліна (Німеччина), Олександру і Олександрі Степашко і їхнім друзям з Польщі, Харківському Літмузею, який збирає гроші через аукціони під час музейних виставок у Львові, Івано-Франківську, Павлові Гайдаю, письменникам і філософам Пен-клубу, Патриції Гаврилишин, Івану Шморгуну та їхнім друзям.