Відповідь УГКЦ на заклик Папи долучатися до «Пори створіння»

2 вересня 2020

Українська Греко-Католицька Церква також долучається до «Дня молитви за створіння» та «Пори створіння». Про це в інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News розповіли о. Володимир Містерман, тимчасово виконуючий обов’язки Адміністратора Патріаршої Курії, та професор Володимир Шеремета, керівник Екологічного Бюро УГКЦ.

Відповідь УГКЦ на заклик Папи долучатися до «Пори створіння»

У неділю, 30 серпня 2020 року, після проказування молитви «Ангел Господній», Папа Франциск нагадав про те, що у вівторок, 1 вересня, відзначається Всесвітній день молитви за створіння, а від цього дня до 4 жовтня триватиме ініціатива «Пора створіння», в рамках якої, разом з представниками різних Церков і конфесій, відзначатиметься Ювілей Землі, спогадуючи встановлення 50 років тому Дня Землі. Святіший Отець висловив підтримку різним ініціативам, які організовуються в кожній частині світу.

Про те, як до цих ініціатив долучається УГКЦ, в телефонному інтерв’ю для Радіо Ватикану — Vatican News розповіли о. Володимир Містерман, тимчасово виконуючий обов’язки Адміністратора Патріаршої Курії, та професор Володимир Шеремета, керівник Екологічного Бюро УГКЦ.

Яким чином УГКЦ намагається донести до своїх вірних заклик Папи Франциска дбати про створіння? На це запитання відповідає о. Володимир Містерман:

Отець Володимир Містерман про заклик Папи Франциска

Проф. Володимир Шеремета розповідає про заходи, які планує провести очолюване ним Екологічне б’юро УГКЦ в рамках «Дня молитви за створіння», «Пори створіння» та Року «Laudato Si’»:

Професор Володимир Шеремета про заходи Екобюро УГКЦ

Наскільки Енцикліка «Laudato Si’» та питання дбання про довкілля є актуальними для українського суспільства? Відповідає отець Володимир:

Отець Володимир Містерман про актуальність енцикліки для України

Отець Володимир МістерманОтець Володимир Містерман

Одне з найважливіших завдань кожної установи — це ефективна комунікація з тими, до кого звернена її діяльність. Для Екологічного бюро УГКЦ — це душпастирі та вірні, дбайливе ставлення до довкілля яких може призвести до конкретних змін. Яким чином відбувається комунікація Екологічного бюро з душпастирями і, через них, з вірними? Ось відповідь його очільника:

Професор Володимир Шеремета про комунікацію із духовенством

Часто у нас виникають сумніви: Чи, насправді, одна людина може щось змінити в екологічному становищі своєї країни? Думками про це ділиться о. Володимир Містерман:

Отець Володимир Містерман про екологічне мислення

Поява енцикліки Папи Франциска «Laudato Si’» відкрила новий етап ставлення Церкви до питань екології. Пан професор Володимир Шеремета відповідає на запитання про те, чи серед душпастирів УГКЦ відбулася зміна ставлення до цієї тематики?

Професор Володимир Шеремета про екологічне мислення в УГКЦ

Професор Володимир ШереметаПрофесор Володимир Шеремета

Долучитися до екологічних ініціатив, які Церква пропонує у вересні і протягом цілого року, може кожен християнин, іноді, навіть не виходячи з дому. Про те, як це зробити, розповідають наші співрозмовники:

Отець Володимир Містерман та професор Володимир Шеремета про вклад кожного християнина

За матеріалами VaticanNews