Євангеліє від Марії. День двадцять дев’ятий: Богородиця готовності

29 травня 2020

Сьогодні на закінчення Марійського місяця є свято, у якому згадуємо відвідини Марії святої Єлизавети. Євангеліє каже нам, що після сповіщення Ангела Марія пустилася швидко, не тратила часу, пішла одразу, щоб служити. Вона є Дівою готовності, Богородицею готовності. Одразу готова прийти нам на допомогу, огорнути нас своїм заступництвом. У багатьох хвилинах нашого життя ми маємо потребу в її помочі, заступництві, пам’ятаймо, що Вона не чекає: Вона є Богородицею готовності, одразу приходить, щоб послужити.

Євангеліє від Марії. День двадцять дев’ятий: Богородиця готовності

Діва готовності

Богородице Діво

У мовчанні повсякденної праці святий Йосиф разом із Марією мали один спільний центр тяжіння — Ісуса. Вони супроводжували його та оберігали на шляху зростання Сина Божого, що став людиною заради нас, дбали про Нього, розмірковували над тим, що сталося. У Євангелії святий Лука двічі наголошує на поведінці Марії і святого Йосифа, який поводився так само: «Марія ж пильно зберігала все це, роздумуючи в своїм серці» (2, 19. 51). Щоб чути Господа, потрібно вчитися споглядати Його постійну присутність у нашому житті; потрібно залишати всі справи, щоб розмовляти із Ним, приділяти Йому час через молитву. Кожен із нас, і ви, хлопці та дівчата, і молоде, — як вас багато цього ранку, — повинен запитати себе: Скільки часу я приділяю Господу? Чи розмовляю з Ним? Ще з дитинства наші батьки привчали нас починати і закінчувати день молитвою, щоб навчити нас відчувати, що дружба і любов Бога завжди з нами. Частіше згадуймо про Господа упродовж дня!

У цьому місяці травні мені хочеться нагадати про важливість і красу молитви на Вервиці. Проказуючи «Богородице Діво», ми приходимо до споглядання таїнств Ісуса, тобто до роздумів над головними подіями Його життя, щоб, як для Марії та Йосифа, Він був центром наших думок, нашої уваги і наших дій. Було б чудово, якби особливо в цьому місяці травні ми разом у сім’ї, з друзями, на парафії читали молитви на Вервиці, або якісь молитви до Ісуса чи Діви Марії! Спільна молитва укріплює сімейне життя, дружбу! Вчімося більше молитися в сім’ї і як сім’я!

Дорогі брати і сестри, просімо святого Йосифа та Діву Марію, щоб навчили нас бути вірними нашим щоденним обов’язкам, жити вірою у щоденних вчинках і в нашому житті приділяти більше часу Господеві, споглядаючи Його обличчя.

† Папа Франциск

На фото: Теребовлянська чудотворна ікона Матері Божої