В Руді-Сілецькій відбулася дводенна проща до реліквій св. Івана Павла ІІ

21 жовтня 2019

19 жовтня 2019 року Архиєрейською Божественною Літургією розпочалася вже третя трьохденна проща до св. Івана Павла ІІ в с. Руда-Сілецька (Кам’янко-Бузький район, Львівська область), у храмі св. Юрія, де впродовж дев’яти днів (від 14 жовтня) також перебуває Чудотворна ікона Зарваницької Божої Матері.

В Руді-Сілецькій відбулася дводенна проща до реліквій св. Івана Павла ІІ

Архиєрейську Божественну Літургію, Молебен перед Зарваницькою іконою Божої Матері та Чин водосвяття у каплиці з криницею очолив владика Петро Лоза, єпископ-помічник Сокальсько-Жовківський, після чого розпочалась концертна програма із тріо священників «Новий час», а опівночі — Хресна дорога.

Протягом всієї прощі паломницькі моління супроводжував спів семінаристів Львівської духовної семінарії Святого Духа.

У своїй проповіді архиєрей наголосив на особі св. Папи Івана Павла ІІ: «Його часто називали подорожуючим Папою. За своє служіння, як Папа, він відвідав понад 129 різних країн, мав 104 апостольські подорожі… це перший Папа, який старався зустрітися з іншими релігіями, конфесіями для того, щоби підкреслити, що коли ми зустрічаємося, коли ми спілкуємося, коли ми живемо в діалозі один з одним, ми маємо можливість пізнати істину і дійти до неї…» Говорячи про важливість єдності, владика також зауважив, що темою Синоду Єпископів, який нещодавно відбувався в Римі, була: «Сопричастя в житті і діяльності УГКЦ».

«Одночасно, ми також сьогодні хочемо просити заступництва святого Папи Івана Павла ІІ, щоби цей мир і єдність були і в наших родинах…» Владика пригадав про чудотворний образ Зарваницької Божої Матері, який зараз є у храмі, а недавно подорожував нашою єпархією: основною молитвою яку ми заносили до стіп Пресвятої Богородиці була молитва за наші сім’ї та мир і спокій в державі.

Владика Ігор Возьняк: «Коли особа закриється гріхами і не пропускає в душу променів Божої лобові, тоді до неї обов’язково проникають промені Господньої справедливості»

Натомість, у неділю, 20 жовтня 2019 року, Архиєрейську Божественну Літургію у цьому ж храмі св. Юрія очолив високопреосвященний архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк.

На початку свого слова владика Ігор звернув увагу на реальність зла, яке постійно нас оточує у наших щоденних справах та на людей, які це зло поширюють: «Кожна людина бажає жити в достатках, не мати проблем, бути завжди задоволеною, здоровою тощо. Ті, хто працюють, надіються на добру платню, навіть коли їхня праця неякісна. Інші, що багато заробляють, добре трудяться — часто мають проблему отримати чесно зароблені кошти. Світ, чи точніше, люди часто несправедливі щодо інших, зухвалі, мстиві, заздрісні, готові гостро розправитися з іншими, лиш якась неспроможність та певний страх стримує їх від злодіянь. Ставимо питання: звідки в людини стільки нелюдської, сатанинської злоби, коли їхні браки в поведінці інші можуть терпіти, а вони не бажають нікому прощати?! Коли глибше заглянемо у відношення між людьми та кримінальні злочини — жахаємося від надмірної злоби певних осіб, які вбивають, грабують, насилують, знущаються та наносять страшні для уяви муки таким же людям, — а Христос терпів за усіх. Ми, християни, маємо обов’язок молитися за наших ближніх, теж і за ворогів, які без жалю тратять свої душі, кинувшись у вир гріховного життя. Не можна ніколи бажати ближнім гріха чи смерті у гріхах, можна просити Господа, щоб ту чи ту людину Він виховував, а Бог знає, який метод підходить кожній особі зокрема». Відтак проповідник пригадав про першочерговість Царства Божого у всіх наших справад та клопотах та про постійне освячення власної душі: «Коли особа закриється гріхами і не пропускає в душу променів Божої лобові, тоді до неї обов’язково проникають промені Господньої справедливості. Люди багато трудяться над своїм матеріальним добробутом і це потрібно чинити, але годиться більше дбати про освячення та спасіння своєї душі».

Пригадуючи про євангельське читання, митрополит Ігор підкреслив: «Рибалки залишили свої сіті, пішовши за Христом! Це умова Господа для кожної людини, щоб вона залишила гріховні сіті, сильця диявола, світу та особистої гордині, пристаючи до Ісуса, до Його праведної путі. Божому людові потрібно йти за Христом, прийняти Його умови життя, які запропоновані в Заповідях Божих та святої Церкви, вони прості й спасенні».

«Достойні і сестри та брати, не можемо забувати, що наша мета життя на землі — жити так, щоб отримати спасіння та вічну нагороду в небі. Ми усі цього гідні, усі повинні за це боротися! Всім людям під силу здобути вічне щастя в потойбічному світі. Щастя здобув розбійник на хресті, вбивця, якому Ісус простив гріхи, а навіть запевнив, що цього дня буде з Ним у раю. Наш любий Господь і Спаситель усім також обіцяє нагороду, здобуваймо її гідним виконанням Божої волі! Пресвята Богородице, Ти звернула увагу на потребу вина на весіллі у Кані Галилейській, благаємо у Тебе допомоги, щоб перебувати з Тобою у небі, здобуваючи вічну нагороду!» — завершив свою літургійну гомілію високопреосвященний архиєпископ і митрополит Львівський Ігор Возьняк.

Варто зазначити, що в храмі св. Юрія зберігаються мощі та реліквії святого папи Івана Павла ІІ (літургійні ризи, чаша та дискос, подаровані ним під час візиту до архикатедрального собору Святого Юра у Львові 2001 року).

За матеріалами Сокальсько-Жовківської єпархії УГКЦ