УГКЦ долучилася до загальноєвропейської молитви за жертв воєн в Україні й на Святій землі

23 березня 2024

23 березня 2024 року, у першу суботу Великого посту, єпископи та священники Української Греко-Католицької Церкви звершили Божественні Літургії в межах соборної молитви, зініційованої Радою єпископських конференцій Європи (CCEE). Літургійний намір цього року — за жертв воєн, що тривають в Україні та на Святій землі, а також за учасників Папського Синоду Єпископів.

Блаженніший Святослав, який цього дня також відслужив Літургію у цьому наміренні, зазначив, що, приєднуючись до ланцюжка молитви всієї Католицької Церкви Європи, вірні УГКЦ зосереджують сьогодні свою увагу на молитві за жертв війни в Україні, де жорстока російська агресія триває вже понад 10 років. «Молимося, — зауважив Глава Церкви, — за тисячі загиблих, за тих, хто втратив домівки, за поранених, за тих, хто був змушений покинути свою Батьківщину, за українські сім’ї, зранені війною». Про це повідомляє Департамент інформації УГКЦ.

Глава УГКЦ наголосив, що війна Росії проти України — це не лише українська трагедія, а й всієї Європи та світу. Він подякував європейцям за небайдужість до страждань українського народу: «Дякуємо католикам Європи за молитву і підтримку України, за велику гуманітарну допомогу, за гостинність до понад 6 мільйонів українців, які змушені були покинути свою Батьківщину, за створення умов, щоб наші вірні могли плекати свою церковну і національну ідентичність».

«Окрім України, — додав Блаженніший Святослав, — ми сьогодні молимося й за наших братів і сестер на Святій землі, які також переживають жахливі страждання через війну. Нехай Бог дарує їм силу та стійкість у цей важкий час. Молимося за припинення цієї війни та справедливе вирішення конфлікту, яке б забезпечило мирне співіснування обох народів».

Патріарх переконаний, що «молитва є сильнішою за будь-яку зброю» і «Бог вислухає наші прохання й пошле нам свій справедливий небесний мир».

Цього дня Секретар Синоду Єпископів УГКЦ владика Андрій Хім’як помолився за жертв воєн в Україні й на Святій землі та учасників Папського Синоду разом із молоддю Київської архиєпархії. Божественні Літургії звершили в усіх катедральних храмах та на парафіях УГКЦ.

Довідка

Зберігаючи вже кількарічну практику спільної молитви в час Великого посту, секретаріат Ради єпископських конференцій Європи запропонував і цього року організувати Євхаристійний ланцюг серед 39 членів Ради єпископських конференцій Європи.

Відповідно до цієї ініціативи, єпископати кожної з європейських країн звершують Святу Месу чи Божественну Літургію у визначений день. Для Української Греко-Католицької Церкви днем молитви обрано 23 березня, першу суботу Великого посту.

У попередні роки під час таких богослужінь молилися за жертв пандемії Covid-19 та російської агресії в Україні. Цьогоріч у час Великого посту секретаріат ССЕЕ запропонував молитися за учасників Папського Синоду Єпископів і жертв воєн, що тривають в Україні й на Святій землі.

Фото з архіву