У Вільнюсі відбулася єпископська хіротонія нового нунція в Україні Вісвалдаса Кулбокаса

15 серпня 2021

У катедральному костелі Святого Станіслава та Владислава 14 серпня відбулася єпископська хіротонія призначеного 15 червня Апостольського нунція в Україні Віслвалдаса Кулбокаса — титулярного, вже від сьогодні, архиєпископа Мартани.

Обряд свячень очолив Державний Секретар Апостольського Престолу кардинал П’єтро Паролін.

У святковій Месі взяли участь митрополит Мечислав Мокшицький, який виконує обов’язки Голови Конференції єпископату України, та єпископ-ординарій Харківсько-Запорізької дієцезії Павло Гончарук.

Окрім того, до молитви під час урочистостей з нагоди єпископської хіротонії апостольського нунція для України долучилися також вільнюські василіяни УГКЦ: о. Тадей Годованець, о. Єронім Грім. Серед інших гостей були посол України в Литві п. Володимир Яценківський та проф. Алдона Васіляускєнє.

На фото: посол України в Литві п. Володимир Яценківський, о. Тадей Годованець, архієпископ Вісвалдас Кулбокас, о. Єронім Грім, проф. Алдона Васіляускєнє.На фото: посол України в Литві п. Володимир Яценківський, о. Тадей Годованець, архієпископ Вісвалдас Кулбокас, о. Єронім Грім, проф. Алдона Васіляускєнє.

Як ми повідомляли, напередодні возведення в єпископський сан новий нунцій в інтерв’ю литовській редакції Радіо Ватикану — Vatican News розповів, що «не відчуває особливої тривоги щодо служіння в Україні, однак розуміє, що йдеться про відповідальність і більший тягар на плечах».

За словами нунція, це призначення пов’язане з тим, що він добре ознайомлений із ситуацією в країні. Адже працюючи від 2012 по 2020 рік у Відділі Державного Секретаріату в справах стосунків з державами, він займався питаннями саме цієї частини світу, тож знає як про політичну, так і церковну ситуацію в Україні, яку називає «дуже багатою, але і дуже-дуже складною».

Коментуючи подію хіротонії директор департаменту у справах релігії та національностей Міністерства культури Андрій Юраш зазначив:

«Щиро віриться, що народжений 47 років тому у Литві церковний достойник, який добре знає ситуацію і в цілому регіоні, і в нашій Державі зокрема, максимально долучиться до налагодження взаємин між Україною та Апостольською Столицею і зробить все можливе, аби Римський Первосвященник, 266-й наступник Апостола Петра, Папа Франциск якнайшвидше реалізував свій, такий очікуваний для нашої Держави апостольський візит».

Фото: LTR Televizia, Литва
За матеріалами Релігійно-інформаційної служби України