У Тернополі вшанували пам’ять Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

18 лютого 2023

17 лютого минає 131-а річниця від Дня народження патріарха Української Греко-Католицької Церкви Йосифа Сліпого. З цієї нагоди на території архикатедрального собору Непорочного Зачаття Пресвятої Богородиці УГКЦ, де встановлено пам’ятник Патріарху, відбулося покладання квітів та пам’ятний Молебен за прославу Ісповідника віри.

У Тернополі вшанували пам’ять Патріарха УГКЦ Йосифа Сліпого

У молитві у храмі і відтак біля пам’ятника патріарху Йосифу перед архикатедральним собором взяло участь духовенство катедри та представники влади. Про це інформує пресслужба Тернопільсько-Зборівської архиєпархії УГКЦ.

Владика Теодор Мартинюк у духовному слові наголосив, що Патріарх Йосиф «в обставинах війни для нас він є взірцем стійкості і відваги», подякував кожному за участь. Відтак відбулося покладання квітів до його пам’ятника.

«Сьогодні ми вшановуємо пам’ять справжнього Провідника українського народу Йосипа Сліпого. Патріарх Йосиф дав нам орієнтири не лише у духовному, але й у суспільно-політичному житті. І своїм життям він довів, що Церкву і Україну любить більше, аніж власне життя. Патріарх був прикладом для українського священництва. Виконуючи його настанови, тисячі священників повернутися додому незламними і готовими боротися далі. Без цього не було б національного відродження у 1990-х, — відзначає міський голова Сергій Надал. — Патріарх дав нам пророцтво, що сам Господь поклав на всіх нас обов’язок берегти українську націю та Українську державу. І цей пророчий дороговказ гідно виконують наші Герої-захисники. Зі зброєю у руках відстоюють дане Богом право українців бути собою, яке в нас хочуть відібрати московські варвари. Україна обов’язково переможе, а українська нація буде щасливою на своїй Богом даній землі».